Szukaj

Bezpieczny Przystanek Woodstock

Podziel się
Komentarze0

XVIII Przystanek Woodstock odbędzie się w dniach 2-4 sierpnia 2012 r. w Kostrzynie nad Odrą. Tak duże przedsięwzięcie wymaga odpowiednich środków bezpieczeństwa i zaplecza medycznego.


W tym celu na terenie imprezy oraz miasta Kostrzyn nad Odrą powstanie kilka punktów medycznych i będą one wyposażone w nowoczesny sprzęt medyczny.

Organizatorzy dużych imprez masowych muszą być przygotowani na najróżniejsze sytuacje, powinni zapewnić uczestnikom możliwość uzyskania w razie potrzeby szybkiej pomocy. Tegoroczny Przystanek Woodstock już po raz kolejny opieką medyczną otacza Grupa Nowy Szpital wraz z służbami i instytucjami współpracującymi: policją i strażą pożarną. Ratownikom pomogą także specjalistyczne zestawy LIFEPAK15 oraz urządzenia do kompresji klatki piersiowej LUCAS2. Automatyzacja obsługi medycznej pozwala zaoszczędzić cenne minuty w sytuacji, gdy zagrożone jest ludzkie życie.


Jak co roku, nad bezpieczeństwem uczestników czuwać będą zespoły ratownictwa wodnego wspólnie z ratownikami medycznymi. Na terenie miasta powstaną  punkty  medyczne, a Izba Przyjęć kostrzyńskiego szpitala będzie pełnić funkcję Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Ponadto, w szpitalu oraz karetkach, pracę ratowników wspomogą urządzenia do mechanicznego masażu serca - LUCAS2, a także defibrylatory LIFEPAK15.

Urządzenia pomagające utrzymać bezpieczeństwo medyczne na  Przystanku Woodstock służą przede wszystkim do ratowania ludzkiego życia, ale też do diagnostyki. LIFEPAK15 może być użyty do pomiaru parametrów pacjenta w zakresie EKG, natomiast LUCAS2 służy do kompresji klatki piersiowej w razie wystąpienia Nagłego Zatrzymania Krążenia - wyjaśnia Mieszko Skoczylas z Physio-Control.

Dzięki współpracy pomiędzy WOŚP, a Nowym Szpitalem w Nakle i Szubinie Woodstock zyskuje miano jednego z bezpieczniejszych miejsc w Polsce, a nawet jednego z najbezpieczniejszych festiwali na świecie.

Komentarze do: Bezpieczny Przystanek Woodstock

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz