Szukaj

Balonoplastyka zatok – odetchnij z ulgą

Podziel się
Komentarze0

Powracający katar, częste bóle głowy oraz zaburzone powonienie to typowe objawy przewlekłego zapalenia zatok. Coraz częściej stosowaną metodą leczenia jest balonoplastyka zatok – najnowsza technika, która umożliwia skuteczne pozbycie się problemu.

Balonoplastyka zatok – odetchnij z ulgą


Na czym polega balonikowanie zatok?

Osoby cierpiące na chroniczne zapalenie zatok przez lata zmagają się z katarem i bólem głowy, trudnościami z oddychaniem czy częściową utratą węchu. Przyczyną niedrożności może być nieprawidłowa budowa nosa, ale także katar towarzyszący silnej alergii lub przeziębieniu. W wyniku zapalenia błony śluzowej dochodzi do zablokowania ujścia zatok, co uniemożliwia naturalny drenaż śluzówki. Dolegliwość bywa szczególnie uciążliwa zimą z uwagi na częstsze występowanie infekcji górnych dróg oddechowych. Innowacyjną metodą leczenia jest balonoplastyka zatok.

Mało inwazyjny zabieg polega na udrożnieniu zakażonej zatoki poprzez wprowadzenie do nozdrzy giętkiego cewnika zakończonego malutkim balonem. Jego powolne pompowanie do średnicy 5-7 mm powoduje niewielkie zmiany w strukturze ujścia i  trwałe rozszerzenie. Po zakończeniu procesu cewnik jest usuwany z nozdrzy – mówi Urszula Sztwiertnia, specjalista z firmy SHAR-POL, dystrybutora narzędzi do balonoplastyki zatok w Polsce.


Zalety balonoplastyki zatok

Technika nazywana również balonikowaniem pozwala na przywrócenie prawidłowego przepływu powietrza i właściwej pracy zatok. Jej największą zaletą, w porównaniu do innych metod, jest niewielka inwazyjność, a przy tym wysoka skuteczność. Leczenie farmakologiczne w niektórych przypadkach okazuje się niewystarczające. Z kolei konwencjonalne zabiegi wiążą się z chirurgicznym usunięciem fragmentów śluzówki, co niesie za sobą większe ryzyko wystąpienia krwawień i dłuższy okres rekonwalescencji. Jak zapewnia konsultant medyczny z firmy SHAR-POL: Balonoplastyka zatok charakteryzuje się dużym bezpieczeństwem, jak również szybkimi efektami – już na drugi dzień po zabiegu odczuwalna jest poprawa, zanikają również najbardziej uciążliwe dolegliwości.

Charakterystyka zabiegu

Technikę poszerzania ujścia zatok balonem stosuje się w Polsce od kilku lat w wybranych klinikach i centrach medycznych. Zabieg wykonywany jest przez wykwalifikowanych chirurgów otolaryngologów. Cała procedura trwa nie więcej niż dwie godziny. Aby uzyskać zamierzone efekty, wystarczy jednorazowa procedura. Z uwagi na najmniejszy stopień inwazyjności spośród wszystkich dostępnych metod balonoplastyka zatok przeprowadzana jest również u dzieci. Więcej informacji na temat ośrodków medycznych oferujących zabieg można znaleźć na stronie: www.shar-pol.pl

Komentarze do: Balonoplastyka zatok – odetchnij z ulgą

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz