Szukaj

Badania nad Sensiparem zatrzymane

Podziel się
Komentarze0

Amerykańska Food and Drug Administration podała do publicznej wiadomości, iż zatrzymano wszelkie pediatryczne próby kliniczne nad lekiem Sensipar po śmierci 14-letniego pacjenta, uczestnika jednego z badań nad farmaceutykiem. Producentem Sensiparu jest firma Amgen Inc.Lek zatwierdzono dla dorosłych powyżej 18 roku życia i służy do obniżania niebezpieczenie wysokiego poziomu wapnia we krwi.

FDA zbiera informacje na temat okoliczności śmierci nastolatka. Aktualne badania nad specyfikiem miały na celu określenie bezpieczeństwa i skuteczności Sensiparu u pacjentów poniżej 18 roku życia.

Na tę chwilę nie wiadomo, czy Sensipar przyczynił się do zgonu pacjenta. Agencja FDA jedynie przestrzega pracowników służb zdrowia oraz informuje, że przedstawi końcowe konkluzje i zalecenia odnośnie leku, kiedy raport na temat całego wydarzenia będzie kompletny.


Amgen to największa biotechnologiczna firma na świecie. W swoim komunikacie pisze: - Pracujemy tak szybko, jak to możliwe, aby zrozumieć, co się stało. Analizy trwają.

Lek Sensipar działa obniżając uwalnianie hormonu przytarczyc, aby zredukować poziomy wapnia we krwi. Zbyt dużo calcium w krwiobiegu może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych.

Laboratoria farmaceutyczne często prowadzą próby pediatryczne nad lekami, ponieważ są one nagradzane 6 dodatkowymi miesiącami ochrony patentowej.

Komentarze do: Badania nad Sensiparem zatrzymane

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz