Szukaj

Artroza: glukozamina nieskuteczna na bóle pleców

Podziel się
Komentarze0

Glukozamina może nie działać, jeśli chodzi o łagodzenie cierpienia związanego z bólem pleców, wywołanym przez artrozę degeneracyjną kręgów lędźwiowych, według przeprowadzonych norweskich prób klinicznych na 250 pacjentach.Norwescy naukowcy donoszą, że pacjenci leczeni siarczanem glukozaminy (1 500 mg dziennie), podczas 6 miesięczy nie odczuli większej ulgi niż ci, którym podawano placebo. Krótko mówiąc, wszystkim pacjentom względnie ulżyło, zarówno tym, którzy zażywali palacebo, jak i tym, którzy brali glukozaminę.


Dlaczego więc leczenie wydaje się nieskuteczne w tym przypadku, podczas gdy inne rezultaty pozwoliły zaobserwować, że glukozamina może być skuteczna jeśli chodzi o artrozę kolana? Naukowcy wysnuwają hipotezę, wegług której glukozamina może po prostu nie działać na wszystkie stawy.

Naukowcy podkreślają także, że w dniu dzisiejszym, żadno leczenie, ani farmakologiczne, ani chirurgiczne, ani żadno inne, nie okazało się bardziej skuteczne niż placebo, jeśli chodzi o łagodzenie przewlekłego bólu związanego z artrozą degeneracyjną kręgów lędźwiowych.

Komentarze do: Artroza: glukozamina nieskuteczna na bóle pleców

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz