Szukaj

Amerykańska FDA przestrzega przed "superproduktami przeciwcukrzycowymi"

Podziel się
Komentarze0

Food and Drug Administration w ostatnim tygodniu wysłała listy do 15 firm, które sprzedają produkty, które – według fałszywych zapewnień – mają leczyć lub łagodzić objawy cukrzycy. Według FDA, 10 krajowych i 5 zagranicznych firm łamie prawo. List dotyczy w sumie 20 produktów. W niektórych przypadkach są to środki sprzedawane jako „naturalne”, podczas gdy zawierają składniki farmaceutyczne.W innych przypadkach, leki na receptę były sprzedawane bez recepty, a w pozostałych producenci utrzymywali, że lek może nawet uleczyć cukrzycę. Produkty te były sprzedawane online i w sklepach, ale nie wiadomo, ile dawek zostało rozdystrybuowanych.

Howard Sklamberg FDA mówi: - Uważamy, że podrabianie leków generalnie jest dużym problemem, ale podrabianie leków na cukrzycę to problem naprawdę ogromny.

Trzy najgroźniejsze przypadki, którymi zajęła się FDA, to niezatwierdzone leki pochodzące z Azji, zawierające składniki farmaceutyczne niewymienione na etykietce. Produkty te to Diexi pochodzący z Indii, Insupro Forte z Malezji i Jiang Tan Yi Huo Su Jiao Nang z Chin.


Diexi, sprzedawany przez Amrutam Life Care, na stronie internetowej firmy jest przedstawiany jako antycukrzycowa formuła ziołowa, która skutecznie leczy i uśmierza wszystkie objawy cukrzycy.

Według analiz FDA, Diexi zawiera metforminę, czyli lek zatwierdzony w USA i stosowany do leczenia cukrzycy jedynie pod kontrolą lekarską.

Insupro Forte sprzedawany jest przez Easy Pha-max jako „Prawdziwe zbawienie dla diabetyków”. Firma utrzymuje, że środek jest zrobiony z protein roślinnych, które pomagają obniżyć poziom cukru we krwi i naprawić uszkodzone komórki.

Tak naprawdę zawiera glyburid, czyli lek przeciwko cukrzycy, którzy może spowodować bardzo ciężkie skutki uboczne, jeżeli jest niewłaściwie zażywany.

Jiang Tan Yi Huo Su Jiao Nang z kolei zawiera metforminę, glyburid oraz fenoforminę (wycofana z rynku USA w 1978 z powodu ciężkich skutków ubocznych, takich jak osłabienie, bóle mięśniowe, zaburzenia oddychania, zaburzenia rytmu serca).

Komentarze do: Amerykańska FDA przestrzega przed "superproduktami przeciwcukrzycowymi"

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz