Szukaj

Akupunktura może odegrać ważną rolę w leczeniu Parkinsona

Podziel się
Komentarze0

Akupunktura może pomóc w wielu dolegliwościach - od przewlekłej obturacyjnej choroby płuc, poprzez chroniczny ból, do uczucia suchości w ustach wśród pacjentów leczonych na nowotwory. Może nawet pomóc rzucić palenie!Teraz, z wyników przedstawionych przez Medical News Today wynika, że może ona odegrać istotną rolę w leczeniu symptomów choroby Parkinsona.

Dokładniej rzecz ujmując, badania opublikowane przez CNS Neuroscience & Therapeutics pokazują, że akupunktura wzmacnia neurony w częściach mózgu osłabionych przez chorobę Parkinsona.

Jak powiedzieli naukowcy z Kyung Hee University w Koreii: choć będzie jeszcze potrzeba dalszych naukowych potwierdzeń tej tezy, nie zmienia to faktu, że nasze odkrycie pokazuje, iż akupunktura może być pomocna w leczeniu także i tej choroby.


W projekcie badawczym udział wzięło 24 osoby, 12 chorych na Parkinsona i 12 zdrowych. Naukowcy każdemu z uczestników wykonali badanie fMRI, potem wszyscy zostali poddani akupunkturze.

Po tym zabiegu ponownie wykonano fMRI.

Taka procedura dowiodła większej aktywności takich rejonów mózgu jak wzgórze mózgu, istota czarna oraz jądro ogoniaste. Zaobserwowano również, że te właśnie obszary są najbardziej uszkodzone przez chorobę Parkinsona.

Komentarze do: Akupunktura może odegrać ważną rolę w leczeniu Parkinsona

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz