Szukaj

Adamed wprowadza na rynek nowy lek Axtil

Podziel się
Komentarze3

Adamed - wiodący polski producent farmaceutyków, wprowadza na rynek nowy lek o nazwie AXTIL, stosowany w m.in. leczeniu nadciśnienia tętniczego, który umożliwi polskim pacjentom dostęp do nowoczesnej terapii chorób układu sercowo-naczyniowego.Warszawa, 25 stycznia 2007 r. – Polska firma farmaceutyczna Adamed wprowadza na rynek kolejny nowoczesny lek kardiologiczny - Axtil. Substancją czynną Axtilu jest ramipril - jeden z najbardziej uznanych leków stosowanych w chorobach układu sercowo-naczyniowego. Jego skuteczność, bezpieczeństwo oraz znakomita tolerancja zostały potwierdzone w licznych wieloośrodkowych badaniach klinicznych prowadzonych na całym świecie.

Axtil reprezentuje grupę leków, które wg aktualnych światowych zaleceń są lekami pierwszego rzutu w leczeniu nadciśnienia tętniczego. Jest wskazany również w leczeniu niewydolności serca, choroby niedokrwiennej serca (szczególnie gdy współistnieje ona z cukrzycą) oraz u chorych po zawale mięśnia sercowego. Ponadto jest stosowany w celu profilaktyki i leczenia uszkodzenia nerek u pacjentów z cukrzycą. W tych grupach chorych lek powoduje zmniejszenie ryzyka zgonu z przyczyn sercowo-naczyniowych.


Nadciśnienie tętnicze staje się jednym z głównych problemów społeczeństw w krajach uprzemysłowionych i obecnie występuje już u co 5-tego dorosłego człowieka. Warunkiem skuteczności leczenia nadciśnienia tętniczego jest prawidłowe dobranie terapii. Terapia jest skuteczna wtedy, kiedy ciśnienie normalizuje się do prawidłowych wartości. Przyjmuje się, że zaledwie 12 % pacjentów z NT jest leczonych prawidłowo i osiąga cel terapeutyczny.

Problem ten dotyczy także Polski. Według danych z badania NATPOL III PLUS liczba chorych sięga już prawie 9 mln, co stanowi aż 29% dorosłej populacji. W dłuższej perspektywie każdy z tych pacjentów jest zagrożony zawałem, udarem oraz innymi poważnymi schorzeniami sercowo-naczyniowymi. Stąd też leczenie nadciśnienia tętniczego wymaga stosowania leków skutecznie obniżających ciśnienie tętnicze, hamujących progresję powikłań w obrębie układu sercowo-naczyniowego, zmniejszających śmiertelność, a jednocześnie dobrze tolerowanych przez pacjenta i w przystępnej cenie.

Axtil jest to pierwszy polski ramipril dostępny także w dawce 10 mg, czyli najczęściej stosowanej przez lekarzy dawce terapeutycznej. Axtil jest lekiem zalecanym do stosowania zarówno w monoterapii, jak i w terapii skojarzonej z innymi grupami leków hipotensyjnych.

Pozycja firmy Adamed na rynku leków hipotensyjnych została zapoczątkowana wraz z wprowadzeniem na rynek kilka lat temu AMLOZKA. Po kilku latach kolej przyszła na nowoczesny, długodziałający lek przeciwnadciśnienowy z grupy sartanów - XARTAN. Chcąc sprostać oczekiwaniom rynku w styczniu 2007 firma Adamed postanowiła udostępnić polskim pacjentom kolejny lek hipotensyjny, tym razem z grupy inhibitorów konwertazy angiotensynowej - AXTIL.


Komentarze do: Adamed wprowadza na rynek nowy lek Axtil (3)

nissan10
nissan10 26-08-2007 21:53

Po Tritace - Piramil

1

DZiałania uboczne to u mnie np. drgawki - konieczność brania środków uspok.A co z np. Amlozkiem - czy dalej w produkcji, też ma swoje uboczne skutki. A może z tej firmy będzie lek podobny do Atacandu - b. przyzwoity.... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
Axtil
~Axtil 16-05-2007 12:02

Axtil

1

A skutki uboczne? Moze cos na ten temat dodac do tego artykulu?... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
NawetFunduszeZabierają
~NawetFunduszeZabierają 02-02-2007 23:05

ramipril

1

Tritace 10mg było pierwsze.Ciekawe co autor miał na myśli pisząc ,,pierwszy polski ramipril" - czy substancja chemiczna ma przynależność do danego kraju?Pozdrawiam... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
Dodaj komentarzPokaż wszystkie komentarze