Szukaj

550 milionów podrobionych leków przechwyconych przez celników

Podziel się
Komentarze0

W trakcie operacji Biyela, przeprowadzonej na początku kwietnia w 23 krajach afrykańskich, Międzynarodowej Organizacji Celnej udało się przechwycić 550 mln fałszywych leków. Operację prowadziły wspólnie 23 agencje celne w głównych portach morskich Czarnego Lądu.W ciągu 10 dni przechwycono 1 mld podrobionych artykułów, w tym 550 mln dawek nielegalnych leków - takich jak antybiotyki, środki antyzapalne i przeciwbólowe, jak również suplementy odżywiania - stanowiących potencjalne zagrożenie dla zdrowia i życia. Wartość przechwyconego towaru oszacowano na 206 mln euro.

Według Międzynarodowej Organizacji Celnej, najwięcej podrobionych leków wykryto w Togo i w Demokratycznej Republice Konga. Większość podróbek pochodzi z Azji Południowej, Azji Wschodniej oraz ze Środkowego Wschodu.


Kunio Mikuriya, sekretarz Międzynarodowej Organizacji Celnej, mówi: - 550 mln fałszywek przechwyconych w ciągu 10 dni w 23 portach afrykańskich – to przerażający obraz tego, co się dzieje na tym kontynencie i o czym nie mamy pojęcia. Międzynarodowe operacje, takie jak ta, pozwalają zebrać cenne informacje na temat przemytu tych produktów i tym samym wzmocnić kontrole.

Christophe Zimmerman, koordynator walki z podrabianymi produktami w Międzynarodowej Organizacji Celnej, mówi: - Przemytnicy szybko się przystosowują do naszych kontroli. Od czasów naszej ostatniej operacji, przeprowadzonej w 16 krajach afrykańskich ubiegłego roku, przestępcy zmienili porty i szlaki morskie, operują też w portach mniejszych, aby przejść niepostrzeżenie.

W operacji Biyela brały udział państwa: Algieria, RPA, Angola, Benin, Kamerun, RDC, Kongo, Wybrzeże Kości Słoniowej, Gabon, Gambia, Ghana, Gwinea, Kenia, Madagaskar, Maroko, Mauritius, Mozambik, Namibia, Nigeria, Senegal, Tanzania, Togo, Dżibuti.


Komentarze do: 550 milionów podrobionych leków przechwyconych przez celników

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz