Szukaj

14.11 - Światowy Dzień Cukrzycy

Podziel się
Komentarze0

Cukrzyca obecnie uznawana jest za pierwszą, niezakaźną epidemię. Jej międzynarodowe święto przypada 14 listopada, czyli w rocznicę urodzin odkrywcy insuliny, Frederica Bantinga, a ustanowione zostało przez Międzynarodową Federację Diabetologiczną.

Jak wynika z najnowszych badań, obecnie co 5 sekund diagnozuje się cukrzycę u pacjentów. Bardzo dużo chorych również umiera z powodu powikłań choroby i co najgorsze, nie udaje się znaleźć środka, który zapobiegałby wciąż rosnącej liczbie zachorowań.

Cukrzyca powoduje bardzo często ślepotę, niewydolność nerek, zawał serca, udary czy amputacje, dlatego jak apelują światowe organizacje, cała populacja powinna podjąć walę z tą chorobą.

Kampania, prowadzona w ramach Światowego Dnia Cukrzycy nawołuje i mobilizuje różne środowiska do prowadzenia różnych działań uświadamiających społeczeństwo, że cukrzyca to poważna choroba, która może tak naprawdę dotknąć każdego. Ważne jest więc, aby wszyscy ludzie stosowali odpowiednią profilaktykę.

W ramach tego dnia w wielu placówkach organizowane są darmowe pomiary stężenia glukozy we krwi, pomiary ciśnienia tętniczego, pomiary BMI a także wiele zajęć edukacyjnych.

Komentarze do: 14.11 - Światowy Dzień Cukrzycy

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz