Szukaj

Wszystko o bliznach - warsztaty dla dziennikarzy

Podziel się
Komentarze0

Pielęgnacja blizn pooperacyjnych i pourazowych, profilaktyka blizn oraz metody leczenia blizn patologicznych - to tematy poruszane podczas warsztatów dla dziennikarzy „Wszystko o bliznach” zorganizowanych przez firmę Verco.


Zebrani wysłuchali wykładu na temat rodzajów blizn, sposobów ich pielęgnacji, jak również metod leczenia przerostów i keloidów, który przeprowadziła dr Dorota Nowicka, dermatolog. Dr Nowicka omówiła również najskuteczniejsze preparaty na blizny, dostępne w Polsce oraz za granicą.

Plastry na blizny z zawartością silikonu

- „Najskuteczniejsza pielęgnacja blizn to terapia z zastosowaniem silikonowych plastrów na blizny. Jest to terapia zalecana w profilaktyce I rzutu przez Międzynarodowy Zespół Ekspertów. Silikon w leczeniu blizn stosowany jest na Zachodzie od lat 80, w Polsce ciągle dominują maści z cebuli morskiej oraz inne preparaty do wcierania o mniejszej skuteczności.” – wyjaśniła dr Nowicka.

Dziennikarze mieli możliwość zapoznania się z innowacyjnym produktem - plastrami na blizny Sutricon. To nowość w leczeniu blizn dostępna na polskim rynku od czterech miesięcy. Zainteresowanie wzbudziła konstrukcja plastra oraz jego właściwości – okluzyjność, elastyczność oraz wygoda i higiena zastosowania.


Za mało wiemy o właściwej pielęgnacji blizn

Spotkanie moderował dr Jacek Tulimowski ginekolog – położnik, który w swojej praktyce na bieżąco styka się z tematyką blizn powstałych w wyniku cesarskiego cięcia. Lekarz zwrócił uwagę iż pacjenci w szpitalach po operacjach zwykle nie są właściwie informowani na temat pielęgnacji blizn. Stąd dochodzi od wielu problemów natury dermatologicznej oraz estetycznej, którym można zapobiegać.

Sutricon zalecany przez położników

Dr Tulimowski w swojej praktyce poleca kobietom po cesarskim cięciu terapię silikonowymi plastrami na blizny. – „Prowadzę również obserwację nad stosowaniem plastrów Sutricon na blizny związane z gojeniem się rany po nacięciu krocza. Jest to częsty zabieg wykonywany przy porodzie fizjologicznym. Być może i w tym przypadku silikonowe plastry ze względu na swoje właściwości przyśpieszą gojenie i zmniejszą odczuwane dolegliwości.” – powiedział lekarz.

- „Cieszę się, że nasz produkt wzbudził zainteresowanie dziennikarzy. Pozytywne reakcje mamy również od lekarzy dermatologów oraz ginekologów. Mam nadzieję, że dzięki temu w polskim społeczeństwie zwiększy się świadomość związana z tym, jak ważna jest odpowiednia pielęgnacja blizn pooperacyjnych i pourazowych.” – powiedziała Agata Chodakowska, Product Manager.

Komentarze do: Wszystko o bliznach - warsztaty dla dziennikarzy

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz