Szukaj

Jak ładnie pomalować oczy

Odpowiedz w wątku
plumm
plumm 01-06-2016 14:22

Hej, mam problem :D Nie potrafię kompletnie pomalować sobie oczu, jest to dla mnie coś niewykonalnego. Po moich próbach wyglądam jakbym się czymś pobrudziła po prostu. Jak ładnie pomalować oczy? Czy dużo zależy od aplikatorów? Jak zwiększyć trwałość takiego makijażu? I jakie makijaże oczu są najłatwiejsze do wykonania? Mam za niedługo imprezę rodzinną i chciałabym się zaprezentować w nowym make-upie.

dirty_dancing2
dirty_dancing2 01-06-2016 14:28

Ładne pomalowanie oczu zależy od wprawy, którą nabiera się z czasem. Poćwicz trochę i staniesz się w tym mistrzynią. Dużo zależy od odpowiednich pędzli do makijażu. Ja posiadam takie z Hakuro i świetnie się sprawdzają. Idealnie rozcierają cienie, dzięki czemu blendowanie jest z nimi wyjątkowo proste.

lady_gym
lady_gym 01-06-2016 14:32

Nie przejmuj się :) Sama miałam z tym duże problemy na początku. Ładne pomalowanie oka to nie lada wyczyn dla początkujących. Pamiętam jak mój chłopak kiedyś zapytał czy na pewno zamierzam wyjść w takim makijażu z domu haha Skup się, pooglądaj kilka filmików na youtubie i dokładnie powtarzaj czynności za dziewczynami na filmikach a na pewno ci się uda.

sinless
sinless 01-06-2016 14:37

Trwałość możesz zwiększyć przez zastosowanie specjalnej bazy pod makijaż. Dzięki niej mój makijaż wytrzymuje całą noc zabawy. Zapytaj ekspedientki w drogerii, a na pewno ci coś fajnego poleci. Ważna jest też jakość cieni, którymi wykonujesz makijaż. Te słabsze będą ci sprawiały więcej kłopotów, mogą się osypywać, źle rozcierać, mieć słabą pigmentację i być skłonne do ścierania.

maxineczka
maxineczka 01-06-2016 14:44

Poeksperymentuj trochę z makijażem! Możesz świetnie się przy tym bawić. Na początku sprawdź w jakim typie makijażu jest ci najbardziej do twarzy. Nie sztuką jest ładnie pomalować oko, ale pięknie podkreślić rysy twarzy, urodę oka oraz wydobyć z nas to co najpiękniejsze. Przetestuj makijaże z ciemną powieką górną, później z jasną, z cieniowaniem powyżej załamania i takim niższym, z mocnym podkreśleniem powieki górnej i dolnej oraz sprawdź czy pasuje do ciebie kreska. Powodzenia :)

Polinezja
Polinezja 02-06-2016 16:15

Każdy makijaż wymaga odpowiedniego przygotowania naszej twarzy, aby utrzymał się naprawdę wiele godzin. Jeśli boisz się osypywania cieni to warto zacząć od makijażu oczu, a dopiero później nałożyć podkład. Bardzo dobrze sprawdzają się różnego rodzaju baze pod makijaż, które sprawiają, że cienie mają bardziej intensywny kolor i dłużej się trzymają. Najlepiej wybrać dosyć gęstą i zbitą bazę, która dobrze przymocuje cienie do powieki. Jeśli chodzi o samą taktykę nakładania cieni, to osoby, które zaczynają swoją przygodę z makijażem, mogą wspomóc się taśmą klejącą, która sprawi, że cienie równomiernie nałożymy, nie wyjeżdżając poza granice taśmy. Na załamanie powieki warto nałożyć jaśniejszy cień i go rozetrzeć, aby zlikwidować granicę przechodzenia różnych cieni.

Odpowiedz w wątku
Zobacz wszystkie komentarze do "Jak malować oczy – makijaż oczu krok po kroku"