Szukaj

Polacy i telewizja

Podziel się
Komentarze0

Co siódmy Polak nie wyobraża sobie życia bez telewizji - w ubiegłym tygodniu statystyczny rodak oglądał ją aż 4 godziny i 20 minut dziennie. Według danych firmy telemetrycznej AGB Nielsen Media Research telewizję ogląda 99,8 proc. rodaków powyżej 4. roku życia.

Spędzamy coraz więcej czasu przed telewizorem - w 1998 roku było to średnio 3 godziny i 27 minut, w tym roku już 3 godziny i 57 minut. Gonimy w tej dziedzinie światowych liderów - Japończyków, którzy oglądają telewizję średnio 5 godzin dziennie.

Programom publicznej Jedynki poświęcamy w tym roku średnio 58 minut dziennie, Dwójki 51 minut, Polsatu 40 minut, TVN 35 minut. Resztę czasu mniejszym kanałom, takim jak TVP 3, TV 4 czy TVN Siedem, lub stacjom tematycznym.


Czas spędzany przed odbiornikiem jest odwrotnie proporcjonalny do pogody - im ładniej i cieplej, tym więcej osób rezygnuje z oglądania telewizji i wychodzi z domów. Dlatego w lipcu średnio siedzieliśmy przed telewizorem 3 godziny i 20 minut, w styczniu zaś 4 godziny i 40 minut.

W badaniach przeprowadzonych w tym roku przez 4P Research Mix na zlecenie Canal+ Cyfrowy co czwarty Polak przyznał, że nawet gdy zajmuje się czymś innym, nie przeszkadza mu włączony telewizor.

Niemal co piąty pytany deklaruje, że próbuje ograniczać oglądanie, ale od czasu do czasu daje się skusić ciekawym programom. Co siódmy badany - czyli 14 proc. - w ogóle nie wyobraża sobie życia bez telewizora. Tylko co setny deklaruje, że nie ogląda telewizji w soboty i niedziele.

Komentarze do: Polacy i telewizja

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz