Szukaj

Muzykoterapia - leczenie depresji

Podziel się
Komentarze0

Lekarze i terapeuci przy użyciu muzyki mogą poprawiać samopoczucie i leczyć chorych na depresję pacjentów - informują naukowcy z Wielkiej Brytanii na łamach "Cochrane Library". Szacuje się, że na całym świecie żyje około 121 milionów ludzi cierpiących na depresję. Depresja objawia się utratą apetytu, zaburzeniami snu i codziennego funkcjonowania.Chorzy mają niskie poczucie własnej wartości, wydaje im się że nic nie ma sensu, czują się winni. Takie objawy mogą prowadzić do samobójstwa, dzieje się tak około milion razy rocznie.

Stosowanie leków i psychoterapii jest powszechnie uznaną metodą leczenia depresji, teraz naukowcy z Londynu wykazali, że muzykoterapia może dodatkowo poprawić wyniki leczenia. Badacze przeanalizowali dostępne dane literaturowe na temat stosowania muzykoteraopii w leczeniu depresji. Pod uwagę wzięli 5 prac naukowych, z czego na łamach 4 udowodniono, że słuchanie muzyki poprawia samopoczucie chorych i łagodzi objawy depresji.


Zdaniem autorów opracowania, pomimo że ilość informacji i wykonanych badań na temat wpływu muzyki na depresję jest niewielka, warto wzbogacić leczenie o muzykoterapię. Naukowcy podkreślają, że jest to zagadnienie warte dalszego zbadania, ze względu na ogólną dostępność i łatwość zastosowania muzykoterapii. (PAP)

Komentarze do: Muzykoterapia - leczenie depresji

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz