Szukaj

Kiedy Google ułatwia wyszukiwanie objawów

W dniu 13 lutego 2012 roku, Google ogłosiło nadejście nowej funkcji w rezultatach wyszukiwania. Fakt wprowadzenia objawów generuje listę możliwych chorób, wraz z dostępnymi linkami. Czy Google tym samym chyli czoła przed hipochondrykami, którzy przy najmniejszym objawie poszukują jego znaczenia w sieci?Ponieważ, w rzeczy samej, od tej pory, kiedy wpiszemy w pasek wyszukiwarki interesującą nas frazę, pojawiają się natychmiast przywołane objawy wraz z listą możliwych przyczyn oraz chorób, tuż nad uzyskanymi rezultatami.

Firma Mountain View precyzuje w ten sposób: kiedy przeprowadzasz poszukiwanie danego symptomu albo całości symptomów, często widzisz listę dolegliwości zdrowotnych, które mogą być związane z interesującym cię tematem. Ma to na celu doprecyzowanie twoich poszukiwań.

W rzeczywistości, zdaniem przedstawicieli firmy Mountain View, poszukiwanie objawów często jest powiązane z następnym poszukiwaniem infekcji, dla której objawy te są charakterystyczne. Stąd też pomysł na ułatwienie użytkownikom zadania.


Ale, zamiast uspokoić internautów, ułatwienie to raczej może zrobić coś wręcz przeciwnego: wywołać panikę u co wrażliwszych jednostek, którym wyświetli się długa lista możliwych chorób i infekcji. Ponieważ coraz większa liczba użytkowników ma tendencję do zadowalania się poszukiwaniami w sieci, zamiast iść do lekarza po konkretną i pewną diagnozę. Ważne jest, żeby o tym pamiętać.

Sama firma Google podkreśla, że odpowiedzi, które się pojawiają dla danego symptomu, dostarczane są w sposób algorytmiczny i w żadnym z tych wypadków żadna lista nie została zatwierdzona przez specjalistów ze środowiska medycznego.

Dodatkowo, na tę chwilę funkcja ta jest ograniczona jedynie do rezultatów wyświetlanych w języku angielskim i do strony internetowej amerykańskiej dostępnej pod adresem google.com. Jak na razie, firma Google nie zdecydowała o przystosowaniu tej nowej funkcji do innych języków.

Komentarze do: Kiedy Google ułatwia wyszukiwanie objawów

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz