Szukaj

Czy twoja dieta odpowiada za twoją depresję?

Podziel się
Komentarze0

Stare powiedzenie „Jesteś tym, co jesz”, może mieć o wiele większe znaczenie, niż nam się wydawało. Albowiem, najnowsze badanie pokazuje, iż istnieje związek przyczynowy między dietą a depresją. Metaanaliza 11 badań skupiających się nad depresją jednobiegunową i/lub objawami depresji u dorosłych w wieku od 18 do 97 lat, odkryła istnienie takiego powiązania.Przeanalizowane badania trwały od 2 do 13 lat.

Za metaanalizą stoją naukowcy z Wielkiej Brytanii, z Oxford University, którzy stwierdzają w oświadczeniu: badania odkryły odwrotne powiązanie między ryzykiem depresji a tłuszczowymi kwasami omega-3, jednonienasyconymi kwasami tłuszczowymi, folianami, olejem z oliwek, warzywami, roślinami strączkowymi, owocami, rybami i orzechami.

Jest to bardzo ważna wiadomość dla chorych, u których depresja jest leczona głównie za pomocą farmaceutyków.


Dr Carolyn Dean, autorka oraz dyrektor medyczny Nutritional Magnesium Association, mówi: naukowcy wyjaśniają depresję terminem „brak równowagi w chemii mózgu”. Powinniśmy jednak zasilać nasz mózg składnikami odżywczymi.

Przypomnijmy jeszcze, że poprzednie badania wykazały, że dieta bogata w to, co lekarze nazywają „pełnowartościowym jedzeniem”, również obniża ryzyko depresji. Natomiast dieta, która zawiera w sobie głównie żywność przetworzoną, przyczynia się do zwiększenia zachorowalności na tę chorobę.

Dzieje się tak, ponieważ pełnowartościowe jedzenie jest naturalne i zawiera nietknięte składniki odżywcze. Poza tym, nie ma w nim żadnych sztucznych dodatków spożywczych. Natomiast przetworzone jedzenie zawiera mnóstwo tych drugich, a w procesie produkcji traci całą wartość odżywczą.

Komentarze do: Czy twoja dieta odpowiada za twoją depresję?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz