Szukaj

Palenie i picie alkoholu nie powoduje spadku ilości spermy

Podziel się
Komentarze0

Oto dobre wieści dla panów. Według badań przeprowadzonych przez naukowców z Wielkiej Brytanii, nadwaga, palenie papierosów oraz picie alkoholu nie wpływa w żaden sposób na redukcję ilości spermy u mężczyzn. W badaniu wzięli udział panowie, którzy palili, pili, używali narkotyków oraz mieli wysoki wskaźnik masy ciała (BMI).Okazało się, że nie są oni bardziej zagrożeni produkcją niższej ilość plemników niż ci mężczyźni, którzy nie palą, nie piją, nie narkotyzują się, a także nie mają nadwagi.

"To potencjalnie obala wierzenia wielu ludzi, którzy twierdzą, że mogą w jakiś sposób poprawić swoją płodność, zrywając z niezdrowymi nawykami", powiedział badacz dr Andrew Povey z Uniwersytetu Medycznego w Manchesterze.


Aczkolwiek, inni naukowcy przeprowadzili również tego typu badania, których rezultat był zupełnie odmienny.

Na przykład, po przebadaniu 10 tysięcy żołnierzy wynik był jasny - mężczyźni z nadwagą lub otyłością produkowali mniej spermy, w porównaniu do panów z prawidłową masą ciała.

Ponadto, najnowsze badania nie zbadały, czy styl życia nie wpływa na inne aspekty męskiej płodności, w tym na wielkość i kształt plemników, czy jakość ich kodu DNA.

Wynik eksperymentu został opublikowany w czasopiśmie Human Reproduction.

W artykule tym została również podana dosyć interesująca ciekawostka, opowiadająca o tym, iż panowie noszący bokserki wytwarzali... większe ilości spermy niż mężczyźni noszący majtki.

Komentarze do: Palenie i picie alkoholu nie powoduje spadku ilości spermy

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz