Szukaj

Krosty po goleniu

Odpowiedz w wątku
Kamil_Drwal
Kamil_Drwal 30-03-2016 09:12

Witam, po goleniu pojawiają się u mnie krosty na brodzie, coś jak gdyby wysypka. Jak sobie z tym poradzić? Może są jakieś kosmetyki, które zwalczą krosty po goleniu?

Piotruś Pan
Piotruś Pan 30-03-2016 13:58

To, co opisałeś, to klasyczne podrażnienia po goleniu. Spróbuj stosować pianki i żele do golenia dla skóry wrażliwej. Garść porad, jak uniknąć tego problemu masz tu: http://www.biomedical.pl/mezczyzna/podraznienia-po-goleniu-u-mezczyzn-5935.html

Gargamel65
Gargamel65 04-04-2016 10:24

Krosty po goleniu mogą się pojawiać ze względu na brak dezynfekcji po goleniu. Spróbuj przecierać brodę spirytusem po goleniu, jednak nie przesadzaj, bo moze to przesuszyć skórę. Podobnie działa maść cynkowa - pomaga pozbyć się różnego rodzaju krost, nie tylko tych po goleniu. Jest tania, ok. 2 zł w aptece.Ewentualnie słyszałem o takim sposobie na krosty po goleniu: tonik + olejek rycynowy.

Kolombo
Kolombo 13-04-2016 09:59

Krosty po goleniu mogą się pojawić w momencie, gdy masz wrażliwą skórę i została ona dodatkowo podrażniona podczas golenia. Najlepiej jest golić się po kąpieli, ponieważ zarost wtedy zdecydowanie zmięknie. Następnie użyć specjalnej pianki czy żelu do skóry wrażliwej, po nałożeniu kosmetyku warto jeszcze chwilę poczekać zanim zabierzemy się do golenia. Aby zapobiec pojawianiu się krost na twarzy to po goleniu warto użyć specjalnego kremu łagodzącego podrażnienia dla skóry wrażliwej. Natomiast jeśli już po goleniu wyskoczą krosty, to bardzo dobra jest maść cynkowa, która nam je wysuszy.

Jolka Jolka
Jolka Jolka 21-04-2016 15:32

Mój mężczyzna tez ma problem z krostami po goleniu. Czasem wynika to z jego lenistwa - on po prostu nie może zrozumieć, że maszynka jednorazowa jest JEDNORAZOWA i nie służy do wielokrotnego użytku. Pomijając kwestię bakterii, jakie się muszą legnąć na takiej maszynce, nie dość, że zdziera się paseczek nawilżający, to jeszcze maszynka zwyczajnie staje sie tępa. To musi powodować krosty po goleniu. Niejednokrotnie widziałam, jak mój mężczyzna uparcie próbuje dokladnie ogolić się tępa maszynką. Cóż, panowie, przyczyna krost po goleniu niekiedy bywa bardzo prozaiczna.

Odpowiedz w wątku
Zobacz wszystkie komentarze do "Kosmetyki dla mężczyzn"