Szukaj

Im większy obwód pasa, tym większe ryzyko zaburzeń seksualnych i urologicznych

Podziel się
Komentarze0

Wyniki badań opublikowane w British Journal of Urology International (BJUI), jako pierwsze kompleksowo pokazują, że otyłość ma wpływ nie tylko na serce czy metabolizm, lecz także na funkcje seksualne i urologiczne. Musimy myśleć o ciele w dużo bardziej holistyczny sposób. To, co jemy, może mieć druzgoczące konsekwencje, twierdzi naukowiec dr Steven Kaplan, profesor urologii przy Weill Cornell Medical College, dyrektor Iris Cantor Men's Health Center oraz Institute for Bladder and Prostate Health przy NewYork-Presbyterian/Weill Cornell.Badania również sugerują, że utrata wagi może pomóc zlikwidować problemy, które powstały przez zbyt dużą masę ciała, dodał dr Kaplan.

Pozbycie się 2.5 cali z obwodu talii może spowodować wyraźną poprawę w funkcjach płciowych oraz wyeliminowanie częstego oddawania moczu.

Te najnowsze wyniki oferują lekarzom łatwy sposób badania seksualnych i urologicznych dysfunkcji występujących u mężczyzn. Mierzenie talii jest łatwe, nieinwazyjne i nie potrzebuje obszernego testowania, uważa dr Kaplan.

W Institute for Bladder and Prostate Health przy NewYork-Presbyterian/Weill Cornell, zespół naukowców zbadał 409 uczestników z dolegliwościami dolnych dróg moczowych (LUTS).

Zobacz również:Celem badań było sprawdzenie czy otyłość ma związek z LUTS. Do objawów LUTS należą trudności w oddawaniu moczu oraz zwiększenie częstotliwości oddawania moczu, zarówno w nocy jak i w dzień.

Wcześniejsze badania zasugerowały, że masa ciała może być związana z LUTS, natomiast nowe miały dać ostateczną wyczerpującą odpowiedź.

W badaniu wzięły udział osoby w wieku od 40-91 lat. 37.5 procent z nich miało obwód pasa poniżej 36 cali, 33.5 procent  pomiędzy 36-40 cali, a 29 procent osób miało objętość pasa powyżej 40 cali.

Badacze stwierdzili, że większy obwód pasa jest związany ze zwiększoną częstotliwością oddawania moczu (39 procent ludzi z największymi obwodami talii, w ciągu 24 godzin oddało mocz więcej niż osiem razy, natomiast wśród uczestników najszczuplejszych znalazło się tylko 16% korzystających z toalety tak często) oraz z impotencją seksualną (74.5% osób najbardziej otyłych poinformowało o impotencji, podczas gdy uczestników najszczuplejszych mających problemy seksualne było zaledwie 32%).

Dr Kaplan przyznaje, że nie wie dlaczego otyłość jest przyczyną seksualnych i urologicznych zaburzeń, ale stawia on hipotezę, że głównym winowajcą mogą być zmiany naczyniowe lub zmiany w przepływie krwi, a także modyfikacje poziomów hormonów spowodowane otyłością.

Komentarze do: Im większy obwód pasa, tym większe ryzyko zaburzeń seksualnych i urologicznych

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz