Szukaj

Jak zmotywować się do odchudzania?

Podziel się
Komentarze0

Marzysz o tym, żeby zrzucić zbędne kilogramy ale nie wiesz od czego zacząć? Myślisz codziennie o tym, że od jutra zaczniesz dietę ale kolejnego dnia przesuwasz termin o następny tydzień. Najwyższa pora wziąć się w garść i przejść na dietę! To nie jest wcale takie trudne, wystarczy że opracujesz plan działania i będziesz się go trzymać!Recepta na to by zachować szczupłą sylwetkę wcale nie jest tak trudna, jak nam się wydaje. Zasada na to by schudnąć jest prosta wystarczy, że:

  • Będziemy spożywać posiłki o regularnych porach,
  • Zredukujemy ilość kalorii,
  • Wybierzemy pełnowartościowe produkty,
  • Wprowadzimy więcej ruchu do naszego trybu życia.

Wymienione powyżej zalecenia nie wydają się wcale takie straszne! Niestety kiedy przychodzi nam do ich realizacji nie potrafimy się zmobilizować. Dlatego warto postępować według poniższych wskazówek:

Spotkaj się z dietetykiem

Wizyta z specjalistą pozwoli na ustalenie właściwej liczby kalorii, która powinna znaleźć się w twoim jadłospisie. Dzięki temu będziesz mogła rozpisać sobie plan żywienia. Ponadto należy zaopatrzyć się w wagę – aby kontrolować zrzucane kilogramy, a także sprawdzić czy BMI jakie posiadasz jest właściwe. 

Małe kroczki

Jeżeli twoje nawyki żywieniowe wymagają radykalnych zmian, zacznij od małych kroczków. Jeżeli wprowadzisz do swojego życia zbyt gwałtownie nowości, organizm może się buntować - a Ty sama się zniechęcisz.


Ustal sobie cel i wyobraź sukces

Jeżeli jasno ustalisz sobie cel, jaki chcesz osiągnąć a dodatkowo wyobrazisz sukces swojego postępowania łatwiej będzie Ci schudnąć. Pomyśl o tym jak dobrze będziesz się czuła, gdy schudniesz i jak wzrośnie twoja samoocena.


Poszukaj wsparcia

Dużo łatwiej gubi się zbędne kilogramy, gdy mamy kogoś kto również chce przejść na dietę. Może twoja koleżanka, siostra albo kuzynka także chcą być szczuplejsze. Porozmawiaj o tym z bliską Ci osobą i postaraj się odchudzać wspólnie. Dzięki temu będziecie mogły razem się wspierać i motywować do dalszego działania.

Nagradzaj swoje małe sukcesy


Sauna, Solarium, wizyta u fryzjera wybierz coś co sprawia ci ogromną przyjemność. Kiedy zobaczysz, że waga wskazała kilka kilogramów mniej nagrodź siebie właśnie w taki sposób. Przyjemność jaką uzyskasz z nagrody zmobilizuje Cię do dalszego działania.

Lista powodów


Zrób własną listę powodów dla których warto się odchudzać, a kartkę z nimi miej zawsze przy sobie. Kiedy dopadnie Cię załamanie lub zniechęcenie będziesz mogła przypomnieć sobie powody, dla których warto się odchudzać.

Sport

Wybierz taką aktywność fizyczną , która jest dla Ciebie odpowiednia. Możesz pływać, biegać, skakać na skakance lub chodzić na pilates. Nie ważne co będziesz trenować, ważne żebyś się ruszała. Pamiętaj, że decyzja o uprawianiu sportu nie może być tylko krótkotrwała, kiedy zdecydujesz się już na ruch trzymaj się podjętej decyzji i czerp radość z wysiłku!

Prowadź dzienniczek

Zapisuj w nim każdą nawet małą przekąskę. Będziesz mogła kontrolować spożywane produkty i zobaczysz swoje jedzeniowe grzeszki! Taka wiedza jest bardzo pomocna zarówno dla Ciebie, jak i dla Twojego dietetyka.

Komentarze do: Jak zmotywować się do odchudzania?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz