Szukaj

Bransoletka GPS lokalizująca dzieci autystyczne

Podziel się
Komentarze0

Na początku maja, firma Adiant Solution, wprowadziła do sprzedaży bransoletkę bezpieczeństwa GPS, pozwalającą zlokalizować w czasie rzeczywistym osoby dotknięte chorobą Alzheimera albo demencją, a także dzieci autystyczne oraz wszystkich chorych cierpiących na dezorientację w przestrzeni.Bransoletka, nazwana S-911, pozwala wytropić jej właściciela w czasie rzeczywistym, co do sekundy, z dokładnością do kilku metrów, 24 godziny na 24 godziny i przez 365 dni w roku, według komunikatu prasowego opublikowanego przez firmę Adiant Solutions.

Opiekunowie bądź rodzice otrzymują SMS, e-mail oraz telefon, kilka sekund po tym, jak właściciel bransoletki opuści określony wcześniej teren. Do osoby noszącej bransoletkę również wykonuje się telefon, a jeśli ona nie odpowiada, nadajnik-odbiornik zainstalowany w tym urządzeniu automatycznie przejmuje sygnał.

Aparat jest wyposażony również w czujnik ciepła, czujnik prędkości oraz w „guzik paniki”.


Rodzice dzieci autystycznych, albo osoby zajmujące się ofiarami zaburzeń poznawczych, które mają skłonności do wędrowania albo do uciekania, powinny zainteresować się bliżej tym produktem,
zadeklarowała w komunikacie pani Candace McDonald, dyrektorka stowarzyszenia rodziców dzieci autystycznych, Generation Rescue.

Jak powiedziała pani McDonald, w naszej społeczności, problem ten jest ogromny.

Strona internetowa Mobihealthnews donosi, że w marcu, na targach CTIA Wireless 2011, które odbywały się w Orlando, amerykańskie stowarzyszenie Alzheimer's Association przedstawiło zmienioną wersję systemu nazwanego Comfort Zone Check-In, zawierającą mobilną aplikację oraz program pozwalający na lokalizowanie chorych na Alzheimera.

Strona internetowa Mobihealthnews przywołuje również innych konkurentów na tym rynku: aplikacje do inteligentego telefonu na potrzeby indywidualnego reagowania kryzysowago, opracowane przez firmę LifeComm, a także serwis mPERS operatora GreatCall oraz urządzenie do wykrywania upadków firmy WellCORE.

Komentarze do: Bransoletka GPS lokalizująca dzieci autystyczne

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz