Szukaj

Spokojny i zdrowy czas Świąt!

Przed nami Święta Bożego Narodzenia, chwile pełne radości i wyjątkowej atmosfery, spotkania z rodziną i przyjaciółmi. Tradycyjne święta to także suto zastawiony stół, pełen przysmaków i kalorii. Jak spędzić ten czas zdrowo i bez bólu brzucha?

Spokojny i zdrowy czas Świąt!

Zdrowe odżywianie w okresie Świąt Bożego Narodzenia wcale nie jest takie trudne, jak nam się wydaje. Podczas wigilijnej kolacji kusi nas wiele różnych smakołyków, musimy jednak pamiętać, że okres świąteczny wcale nie musi oznaczać całego tygodnia świętowania przy stole.

Wigilia bez bólu brzucha


Eksperci z portalu PoProstuZdrowo.pl przygotowali kilka porad, które pomogą nam spokojnie i zdrowo spędzić święta, oto one:

1. Nie podjadaj


Szczególnie w trakcie przygotowywania posiłków. Degustację zostaw innym, aby podczas kolacji wigilijnej i zaraz po niej nie doskwierały Ci objawy przejedzenia, czyli ciężkość na żołądku, wzdęcia brzucha i senność.


2. Nie głodź się

Przed Wigilią zjedz śniadanie i obiad, by podczas kolacji uniknąć napadu głodu i nie zjeść za dużo.  


3. Niskokaloryczne przystawki i sałatki – to od nich zacznij wieczerzę

Dzięki temu zjesz mniej tłustych potraw. Pamiętaj też, żeby do sałatek używać jogurtu naturalnego zamiast śmietany i majonezu.

4. Jedz powoli, małe porcje


Nie zjadaj wszystkich dań jednocześnie, próbuj wszystkiego po trochu, delektuj się smakiem i nie najadaj się. Zawsze pozostawiaj miejsce w żołądku na inne potrawy, nawet jeśli ich już nie spróbujesz.

5. Pij dużo płynów

Dzięki temu na dłużej zatrzymasz uczucie sytości i w konsekwencji zjesz mniej podczas wigilijnej kolacji. Może to być herbata bez cukru, melisa czy woda mineralna.

6. Nie spędzaj całego czasu za stołem

Po posiłku wyjdź z mieszkania na zewnątrz, pospaceruj chociaż 15 minut, pooddychaj świeżym powietrzem.

Zapomnij o nerwach


Przedświątecznym przygotowaniom często towarzyszy niepotrzebny stres. Nie pozwól, aby zakłócił on czas świąt, czas spokoju, harmonii i pojednania. Wszelkie wolne chwile wykorzystuj na to, by się dobrze zrelaksować. Wypij kubek ulubionej kawy lub herbaty, by móc choć na chwilę delektować się smakiem naparu i przy kilku łykach rozluźnić się. Podczas świątecznych przygotowań  działaj spokojnie i nie pozwalaj się nikomu niepotrzebnie poganiać. Zapomnij o stresie, ciesz się tym wyjątkowym czasem.

Dzięki zastosowaniu powyższych rad święta miną w miłej atmosferze, a Ty po nich będziesz czuć się lekko i zdrowo.

Komentarze do: Spokojny i zdrowy czas Świąt!

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz