Szukaj

Schudnąć przy pomocy widelca

Istnieje wiele metod odchudzania: sport, zrównoważone odżywianie, albo… posługiwanie się inteligentnym widelcem. Jego wynalazca to Francuz Jacques Lépine z firmy Slowcontrol, który wyjaśnia teraz gdzie kryje się sekret tego urządzenia: narzędzie elektroniczne alarmuje swojego użytkownika włączając wibracje, kiedy ten je zbyt szybko.Ludzie pragnący schudnąć powinni więc zainteresować się widelcem, który został przedstawiony w styczniu 2013 roku na targach International CES w Las Vegas, w Stanach Zjednoczonych.

Rączka elektronicznego widelca jest nieco grubsza niż widelca zwykłego, ponieważ wewnątrz kryje się system elektroniczny z czujnikami, które się aktywują, kiedy widelec jest unoszony do ust.


Urządzenie jest sprzedawane z aplikacją, która pozwala nawet na nagrywanie danych na temat rytmu, z którym użytkownik je, aby ustalić ich ewolucję.

Wynalazek jest raczej zmyślny, ponieważ wiemy dziś, że zbyt szybkie jedzenie jest czynnikiem przybierania na wadze.

Widelec wystarczy naładować raz na dwa tygodnie przy założeniu, że jemy trzy posiłki dziennie, a widelec będzie wibrował 10 razy przy jednym posiłku.

Inteligentne urządzenie może trafić do handlu już w kwietniu, ale najpierw w USA. Jego cena powinna zamknąć się w granicach 75 euro (99 dolarów).

Komentarze do: Schudnąć przy pomocy widelca

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz