Szukaj

Przyczyny nieskutecznego odchudzania

Jeżeli spędzasz coraz więcej czasu na bieganiu, chodzeniu czy wyciskaniu ciężarów na siłowni, a w dalszym ciągu nie tracisz na wadze, być może dzieje się tak, ponieważ po ćwiczeniach nagradzasz się zbyt dużą ilością kalorii. Wiemy, że ćwiczenia są korzystne dla zdrowia; musimy też wiedzieć, że spalenie kalorii z pączka to wiele minut biegania bądź chodzenia.A w naszych głowach toczy się wojna: przeceniamy ilość aktywności fizycznej, jaką uprawiamy, i nagradzamy się za nią nadmiernymi kaloriami.

Naukowcy z University of Washington wykazali, że mimo iż Amerykanie twierdzą, że są bardziej aktywni, to poziomy otyłości w tym kraju nie spadają i w dalszym ciągu dotykają ponad 1/3 amerykańskich dorosłych.

Rzecznik American Council on Exercise, Jonathan Ross, mówi: - Ćwiczenia odgrywają rolę w redukcji wagi, ale jeżeli nie zmienisz stylu życia, to ich znaczenie jest ograniczone.

Niektóre programy odchudzające kładą nacisk na ćwiczenia, inne na odżywianie. Ale te dwa czynniki powinny być brane pod uwagę razem.


- Ludzie mają tendencję do „odbębniania” ćwiczeń, a kiedy już te ćwiczenia „odfajkują”, przez resztę dnia nie robią nic - dodaje Ross.

National Weight Control Registry, który gromadzi informację o ludziach, którzy stracili co najmniej 15 kilogramów i utrzymali wagę przez co najmniej rok, donosi, iż 90% jego członków ćwiczy przeciętnie 1h dziennie.

Generalnie zaleca się, aby zdrowi dorośli ćwiczyli przez 150 minut tygodniowo, czyli mniej więcej 20 minut dziennie.

Dr Joseph E. Donnelly z American College of Sports Medicine mówi, że 250 – 300 minut ćwiczeń tygodniowo to minimum, aby stracić na wadze.

Dr Michele Olson z Auburn University Montgomery dodaje, że ciężko jest stracić zbędne kilogramy poprzez same ćwiczenia.

Mówi: - Jeden funt tłuszczu ma 3 500 kalorii. Jeżeli pokonujesz biegiem 26 mil, a spalasz 100 kalorii na milę, spalisz 2600 kalorii. Pozostaje jeszcze 900 kalorii do spalenia na jeden funt tłuszczu.

Ross podsumowuje: - Ludzie, którzy są sfrustrowani tym, że nie tracą na wadze, powinni skupiać się nie na tym, co kochają w życiu, ale na tym, żeby lepiej się czuć we własnym ciele.

Komentarze do: Przyczyny nieskutecznego odchudzania

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz