Szukaj

Posiłek czy przekąska - co decyduje o tym , jak traktujemy jedzenie?

Co decyduje o tym, czy dany pokarm traktujemy jako posiłek, bądź przekąskę? Jak twierdzą naukowcy, znaczący wpływ ma na to fakt, co i jak jemy w ciągu całego dnia.

Badacze postanowili zbadać elementy, które mogą być najbardziej związane z postrzeganiem pokarmu jako posiłek bądź przekąskę. W tym celu przeprowadzili siedem strukturalizowanych wywiadów ze studentami i pracownikami między 19 a 58 rokiem życie, a następnie zbadali 122 uczestników, u których wykorzystali najbardziej odpowiednie odpowiedzi z poprzedniego badania.

Co pokazały wyniki?

Otóż jak się okazuje, ludzie częściej traktują dane pożywienie jak posiłek, jeśli w restauracji są ze znajomymi, niż gdy spożywać muszą w samotności. Co więcej, rodzaj talerza okazuje się również mieć znaczenie. Potrawy na plastikowych talerzach traktowane są bardziej jako przekąski. Serwetki jak się okazuje również odgrywają dużą rolę, gdyż jeśli do posiłku podawane są te z tkaniny, wówczas większość badanych traktowała to jako posiłek. Nastrój towarzyszący nam podczas jedzenia jest równie ważny. Otóż znudzeni i impulsywni mamy skłonność do spożywania przekąsek, natomiast szczęśliwi, decydujemy się zazwyczaj na zdrowe odżywianie.

Komentarze do: Posiłek czy przekąska - co decyduje o tym , jak traktujemy jedzenie?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz