Szukaj

Oświetlenie restauracji i muzyka mogą mieć wpływ na spożycie kalorii

Kto wiedział, że światła w restauracji mogą robić taką różnicę w ilości spożywanego przez nas jedzenia? Nowe badania pokazują, że bardziej delikatne oświetlenie i muzyka były związane z mniejszą ilością kalorii spożywanych przez klientów restauracji.I nie tylko z jedzeniem mniejszych ilości kalorii, ale również z większym zadowoleniem z jedzenia.

"Wyniki te sugerują, że bardziej zrelaksowane otoczenie zwiększa satysfakcję i zmniejsza spożycie” – mówi Brian Wansink – „Jest to ważna informacja dla restauracji fast-food, które są często oskarżane o przyczynianie się do otyłości. Proste zmiany, takie jak jaśniejsze światła i odbijające dźwięk powierzchnie, mogą pomóc w zwalczaniu przejadania się, a także zwiększyć zadowolenie klientów w tym samym czasie."


Dla potwierdzenia badań naukowcy wykorzystali restaurację Hardee, gdzie jedna część jadalni została bez zmian, a w drugiej części muzyka i oświetlenie uległy modyfikacji.

33 osoby siedziały w głównej jadalni, czyli części niezmienionej, natomiast 29 osób siedziało w części drugiej.

Naukowcy odkryli, że obie grupy ludzi zamówiły tą samą ilość jedzenia, ale ludzie, którzy siedzieli w zmodyfikowanej jadalni, siedzieli i jedli dłużej, a ostatecznie odrzucili więcej jedzenia, co oznacza, że spożyli mniej kalorii. Ocenili również wyżej podawane im jedzenie.

Powiedzenie „zjeść ciastko i mieć ciastko” mówi nam, że lepiej zajmować się atmosferą niż samym ciastkiem, jak mówią badacze.

Komentarze do: Oświetlenie restauracji i muzyka mogą mieć wpływ na spożycie kalorii

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz