Szukaj

Orzechy korzystne w zwalczeniu ryzyka zespołu metabolicznego

Ostatnie badania wykazały, że jedzenie orzechów takich jak orzechy brazylijskie, orzechy włoskie czy orzechy pekan mogą pomóc obniżyć ryzyko chorób serca oraz udaru mózgu i cukrzycy. W randomizowanych badaniach, orzechy okazały się skuteczne w zapobieganiu wysokiemu stężeniu glukozy i lipidów we krwi, a także innym chorobom.

Odkrycie to, wzmacnia tylko poprzednie ustalenia, które również sugerowały, że jedzenie orzechów jest bardzo zdrowym nawykiem.

W badaniu, naukowcy postanowili sprawdzić jak orzechy wpływają na ludzki organizm. Sprawdzano również wpływ na wagę i jak się okazało, regularne spożywanie orzechów nie wpływa znacząco na przyrost masy ciała. Jak wiadomo, otyłość to kolejny czynnik, który powodować może zespół metaboliczny.

Naukowcy zalecili badanym osobom, aby spożywały około 50 gramów orzechów dziennie, co daje więcej niż jedną porcję. Jednym z głównych autorów badania był dr John Sievenpiper, który uważa, że 50 gramów orzechów, może znaleźć się w diecie każdej osoby, która potraktować może to jako przekąskę.

Zgodnie z oświadczeniem doktora Sievenpiper'a na temat aktualnej konsumpcji orzechów, szacuje, że na świecie tylko 5,5% wszystkich dorosłych w wieku 19-50 lat jada jakikolwiek rodzaj orzechów.

W wyniku przeprowadzonych badań, okazało się, że ryzyko zespołu metabolicznego uległo zmniejszeniu. Poprawił się ogólny stan zdrowia pacjentów. Warto dodać, że orzechy chronią również przed chorobami układu krążenia i cukrzycą typu 2. W orzechach wykazano również, związki, które pomagają w zwalczaniu niektórych nowotworów a dodatkowo, poprawiają pamięć.

Orzechy brazylijskie są doskonałe dla zdrowia serca, zawierają duże ilości selenu i składników mineralnych, co pomocne może być dla osób z zaburzeniami immunologicznymi i problemami z tarczycą. Pozostałe orzechy również bogate są w wiele składników, zaliczyć do nich można orzechy laskowe, pistacje, makadamie, kasztany, migdały, orzechy nerkowca czy orzeszki pinii.

Opracował: Damian Nowaczek

Komentarze do: Orzechy korzystne w zwalczeniu ryzyka zespołu metabolicznego

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz