Szukaj

Negatywne skutki zdrowotne związne z dietą tasiemcową

Dieta tasiemcowa przez wielu uważana jest za wręcz odrzucającą. Jednak jak powszechnie wiadomo stosuje ją wielu ludzi, w tym głównie celebryci. Ludzie chcąc utrzymać piękną i szczupłą sylwetkę są w stanie posunąć się do drastycznych kroków. Takim krokiem bez wątpienia jest zastosowanie diety tasiemcowej, która polega na połykaniu tabletek z główką tasiemca.Tasiemiec nieuzbrojony należy do pasożytów, które pojawiają się u człowieka i bydła. Do rozmnażania tasiemca dochodzi tylko i wyłącznie w organizmie człowieka. Pasożyt powoduje zniszczenie organizmu dawcy, czego charakterystycznymi objawami są mdłości, wymioty, biegunka i brak apatytu.

Dieta tasiemcowa była bardzo popularna w XX wieku. Jak się okazuje jest to bardzo skuteczny sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów, jednak wiąże się z nim ogromne niebezpieczeństwo. Tasiemiec powoduje nie tylko ubytek kilogramów, ale także inne skutki. W skrajnych przypadkach przyczynia się do śmierci zakażonego.

Dieta tasiemcowa w dalszym ciągu jest stosowna przez wiele ludzi, zwłaszcza w środowisku „gwiazd”. Bez względu na kontrowersje jakie się z nią wiążą jest nadal polecana „po cichu”. Problemu nie stanowi także zdobycie tabletek czy ampułek, które można nabyć drogą internetową lub na targach. Wszystkie dostępne na rynku środki konieczne do przeprowadzenia diety tasiemcowej są jednak nieznanego pochodzenia, stąd też nie wiadomo, co się rzeczywiście połyka.

Dieta polega na połykaniu jednej tabletki w ciągu dnia, co w efekcie powoduje, że nasz organizm staje się zwykłym domem dla tasiemców. Większość tabletek koniecznych do przeprowadzenia diety pochodzi z Chin. Dlatego też nie wiadomo w jaki sposób tasiemce były tam hodowane.


Na wybór diety tasiemcowej decydują się z reguły kobiety, które w krótkim czasie przytyły stosunkowo dużo. Jest to charakterystyczne zjawisko dla kobiet po przebyciu ciąży. Choć większość z nich zdaje sobie sprawę z negatywnych skutków zdrowotnych diety tasiemcowej, to i tak decyduje się na jej zastosowanie.


Jednak dieta ta nie tylko wiąże się z utratą zdrowia, ale również z dużymi kosztami. Jak się okazuje cena tabletek wynosi ok. 1,5-2 tys. złotych. Tak więc dieta tasiemcowa jest nie tylko niebezpieczna ale także kosztowna. Poza tym szczupła sylwetka nie zawsze warta jest aż takiego poświęcenia. Usunięcie pasożyta z organizmu okazuje się być trudnym zadaniem i nie rzadko wiąże się z wieloma skutkami ubocznymi.

Dla wielu dieta ta jest atrakcyjna ze względu na szybką utratę kilogramów bez wyrzeczeń. Okazuje się, że staje się ona co raz bardziej popularna. Ludzie w walce o szczupłą sylwetkę są w stanie zrobić wszystko, nawet poświęcić własne zdrowie.

Połknięcie tabletki z główką tasiemca przyczynia się do wielu dolegliwości. Owszem następuje spadek wagi, ale również mdłości, bóle głowy, infekcje oraz biegunka. Pasożyt często powoduje anemię i awitaminozę. Leczenie po przeprowadzeniu takiej diety jest bardzo długie i żmudne. Nie rzadko koniecznością okazuje się interwencja chirurgiczna.

Nie od dzisiaj wiadomo, że większość z nas dąży do zachowania szczupłej sylwetki. Do wyboru mamy setki diet, które okazują się mniej lub bardziej skuteczne. Ludzie, w tym zwłaszcza kobiety są w stanie wiele poświęcić, by tylko osiągnąć upragniony cel w tym względzie. Przerażające okazuje się jednak to, że często chcąc zrzucić zbędne kilogramy poświęcamy własne zdrowie. Dieta tasiemcowa jest skuteczna, ale przede wszystkim bardzo niebezpieczna. Ważne jest, by w tym całym szaleństwie nie zatracić się całkowicie i jednak pomyśleć racjonalnie. Piękną sylwetkę można uzyskać na wiele sposobów, natomiast raz utraconego zdrowia można już nie odzyskać.

Komentarze do: Negatywne skutki zdrowotne związne z dietą tasiemcową (10)

swinskatarczyca
swinskatarczyca 10-03-2018 21:53

Sprzedam lek przeciwpasożytniczy Prazikwantel Praziquantel Zentozide Opticide Distoside Cesol Wormicide

5

Mam do odstąpienia tabletki Opticide (prazykwantel 600mg) na pasożyty (przywry, tasiemce, motylice). Lek jest w oryginalnym opakowaniu, sprzedaję połowę czyli 50 tabletek, po odsypaniu reszty dla siebie. Termin ważności... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (5)
Pokaż cały wątek (5)
swinskatarczyca
swinskatarczyca 11-05-2018 21:00

Stromectol Ivermektyna Iwermektyna Ivermectin pasożyt nużeńce świerzb

2

Stromectol Ivermektyna Iwermektyna Ivermectin pasozyty nuzen swierzb Odsprzedam 2 blistry po 6 tabletek po 6mg w oryginalnym opakowaniu kartonowym. Mogę otworzyć i wysłać w dowolnej ilości. Ważność 04.2019. Liczę 2... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (2)
Pokaż cały wątek (2)
swinskatarczyca
swinskatarczyca 28-03-2019 19:16

Sprzedam leki pasozyty Prazykwantel Iwermektyna Zentel Yomesan Vermox

1

Sprzedam leki pasozyty prazykwantel iwermektyna zentel vermox yomesan metronidazol Oferuje leki przeciw pasozytom: Vermox Mebendazol 100mg 1zł, ważny 11.2020, odliczany z opakowania szpitalnego 1000 tabletek do tor... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
Dodaj komentarzPokaż wszystkie komentarze