Szukaj

Kofeina poprawia funkcjonowania naczyń krwionośnych

Jak pokazują najnowsze badania zaprezentowane przez Americam Heart Association Scientific, kofeina zawarta w filiżance kawy, może pomóc w funkcjonowaniu małych naczyń krwionośnych.

Naukowcy przebadali 27 zupełnie zdrowych osób między 22. a 30. rokiem życia niepijących regularnie kawy. Podano im filiżankę kawy i jak się okazało, wypicie jej spowodowało znaczne poprawienie przepływu krwi w palcu. Utwierdziło to naukowców w przekonaniu, że kofeina rzeczywiście może pomóc małym naczyniom. Co więcej, uczestnicy pijący standardową kawę miały znacznie lepszy przepływ krwi w porównaniu do osób pijących kawę bezkofeinową.

Jak twierdzi jeden z kardiologów Masato Tsutsui, badanie to pokazuje, że kawa może przyczynić się do poprawy zdrowia układu sercowo-naczyniowego.

Obecnie prowadzone są liczne badania na temat kawy, gdyż jest ona najczęstszym spożywanym napojem na świecie. Wcześniejsze badania wykazały, że picie kawy związane jest ze zmniejszeniem zgonów z powodu chorób serca i udarów mózgu oraz poprawieniem funkcji dużych tętnic.

Ostatni eksperyment pomoże w znalezieniu odpowiedniego środka zwalczającego dolegliwości sercowo-naczyniowe.

Komentarze do: Kofeina poprawia funkcjonowania naczyń krwionośnych

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz