Szukaj

Kalorie: kobiety i mężczyźni, różne potrzeby?

Według Światowej Organizacji Zdrowia, mężczyzna powinien spożywać około 2 500 kalorii dziennie, natomiast dla kobiety granica jest ustanowiona na 2 000 kalorii na dzień. Chodzi tutaj oczywiści tylko o średnią, która pozwoli utrzymać stałą wagę.
Ponieważ, generalnie, nasze potrzeby kaloryczne zależą od wielu czynników: wiek, waga, talia, i naturalnie, poziom aktywności fizycznej.

W praktyce, przeliczenie tego zapotrzebowania to prawdziwa łamigłówka: kalorie, które absorbujemy wraz z jedzeniem i te, które spalamy. Aby dowiedzieć się dokładnie, jak to przeliczyć, zapytajcie lekarza specjalistę od żywienia.


Jest jednak sposób znacznie szybszy i o wiele łatwiejszy. Podążając za zaleceniami Organizacji Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa, (FAO, ang. Food and Agriculture Organization of the United Nations), specjaliści opracowali tabelkę służącą do szybkiej kalkulacji. Każdy może tam wprowdzić swój wiek, wagę, obwód talii oraz swoją aktywność fizyczną, aby określić swoje dzienne zapotrzebowanie na kalorie.

Komentarze do: Kalorie: kobiety i mężczyźni, różne potrzeby?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz