Szukaj

Jak zachować dobrą figurę?

My kobiety zazwyczaj budzimy się przed godziną zero i chcemy szybko nadrobić zaległości. Takimi okazjami do przyspieszonych diet są zazwyczaj letnie wakacje, duże uroczystości zawodowe czy rodzinne no i Sylwester, który zbliża się do nas wielkimi krokami. „Diety cud” obiecujące szybkie odchudzanie nigdy nie przynoszą długotrwałych efektów. Co prawda, początki bywają ekscytujące, zrzucamy kilogramy w szybkim tempie, ogarnia nas euforia lecz co dalej...?

Jak zachować dobrą figurę?


Często „efekt jo-jo" bywa dowodem próby szybkiego amatorskiego odchudzania. Nieprawidłowe odchudzanie w efekcie grozi wzrostem a nie spadkiem wagi. Co więcej, prowadzi do problemów zdrowotnych i coraz bardziej utrudnia zlikwidowanie nadmiernych kilogramów i wyszczuplenie sylwetki.

Dlatego powinnyśmy pamiętać o racjonalnym odżywianiu przez cały rok. Ruch będzie nieodłącznym partnerem w strategii pozostania fit przez kolejnych 12 miesięcy.

Dieta bogata przede wszystkim w warzywa i owoce, gdzie cukier, mąka jak i sól będą pojawiać się rzadko, zachowanie umiaru w objadaniu się, picie 2-3 litrów niegazowanej wody (pamiętajmy, że napoje gazowane, a nawet soki mają dużo cukru) - to podstawowy kodeks żywieniowy każdej z nas, która dba nie tylko o swoją figurę, ale i o zdrowie.

Nie musimy sobie odmawiać wszystkiego - zachowajmy tylko rozwagę w budowaniu codziennego jadłospisu. Do tego warto rozważyć suplementację bezpiecznym preparatem, który pomoże utrzymać zdobytą w lecie linię.

Na rynku istnieje wiele preparatów, które reklamowane są jako super-odchudzacze w szybkim czasie. Nie dajmy się temu zwieść, bo tego typu rozwiązania mogą przynieść wiele szkód i spustoszenia w naszym organizmie. Możemy sięgnąć po przebadane i bezpieczne suplementy, które pomogą namw walce z nadwagą i wesprą w zachowaniu odpowiedniej sylwetki i zdrowia, tak aby nie pojawił się efekt „jo-jo".


Fasolamina - zachowaj figurę na wszystkie pory roku


Fasolamina to naturalna substancja pochodzenia roślinnego otrzymana z Phaseolus vulgaris, która ułatwia skuteczne odchudzanie w racjonalny sposób, a także obniża kaloryczność posiłków i ogranicza wchłanianie cukrów. W aptekach jest dostępnych kilka preparatów zwierających tę substancję, w tym jeden wysoce oczyszczony preparat z fasolaminy skutecznie i bezpiecznie spowalniający trawienie skrobi (1 kapsułka preparatu Fosanic® zawiera 40 mg inhibitora, co odpowiada 2500 FIP (jednostki aktywności inhibitora alfa-amylazy). Aktywność inhibitora alfa-amylazy w innych preparatach dostępnych na rynku waha się od 100 do 800 FIP). Fosanic® obniża indeks glikemiczny spożywanych potraw bogatoskrobiowych, zmniejszając tym samym ryzyko nadmiernego wzrostu stężenia glukozy we krwi. W wyniku działania preparatu nasz organizm otrzymuje mniejsze ilości glukozy, dlatego znacznie mniej węglowodanów odkłada się w postaci tłuszczu.


Fasolamina, przedłużając przebywanie w przewodzie pokarmowym zapasów skrobi, ogranicza także nasz apetyt. Dłuższe uczucie sytości sprawia, że rzadziej sięgamy po niewielkie, ale tuczące przekąski, co sprzyja korzystnym zmianom naszych nawyków żywieniowych i obniżaniu masy ciała. Fosanic® stanowi poważną i racjonalną odpowiedź na problemy związane z otyłością.
Wystarczy 1 kapsułka, na krótko przed spożyciem głównych posiłków, aby łagodnie, ale skutecznie pozbyć się zbędnych kilogramów, a następnie utrzymać prawidłową masę ciała. Ponadto odpowiednia dieta i aktywność fizyczna w znaczącym stopniu wpłynie dodatkowo na nasze zdrowie i kondycję.

Co ważne, jest to bezpieczny suplement diety, nie wpływający negatywnie na nasz organizm, co często występuje chociażby przy odchudzających herbatkach ziołowych (np. przeczyszczanie, niszczenie kosmków w jelitach).


Podejdź poważnie do odchudzania

Szczuplejsza sylwetka jest także zdrowsza i piękniejsza. Dieta ciągłych wyrzeczeń nie musi trwać cały rok - jeżeli będziemy z rozwagą podchodzić do codziennego odżywiania, pozbędziemy się złych nawyków żywieniowych, zadbamy o codzienną dawkę ruchu - wówczas wiosenne dni nie będą napawały nas lękiem przed kolejnym 'wciśnięciem' się w kostium kąpielowy czy letnią sukienkę. Bądź rozważna przez cały rok, nie działaj okazjonalnie. Pamiętaj również że odpowiednia dawka fasolaminy w preparacie takim jak Fosanic® to poważny partner w codziennym jadłospisie.

Komentarze do: Jak zachować dobrą figurę? (3)

asia29
asia29 29-06-2010 14:42

fosanic

1

Potwierdzam, że fosanic bardzo pomaga w procesie odchudzania. Spokojnie można wytrzymać od posiłku do posiłku bez podjadania.... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
Vitanka
Vitanka 22-06-2010 12:33

Brzuszki i Fosanic

1

Ćwiczenia te to np. brzuszki, czyli kładziesz się na plecach, nogi zginasz w kolanach i możesz stopy np. pod czymś schować. Następnie ręce kładziesz pod kark i unosisz nimi głowę i tyłów. Chyba dobrze to wyjaśniłam. Zgad... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
doma005
doma005 04-10-2008 17:08

Ćwiczenia

1

Czy wie ktoś jakie są ćwiczenia na brzuch żeby mieć płaski albo żeby byly widoczne mięśnie brzucha ? tak samo na pośladki. Prosze o odpowiedz... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
Dodaj komentarzPokaż wszystkie komentarze