Szukaj

Grupa krwi a osobowość i dieta

Wszyscy lubimy szukać wyjaśnienia dla naszych działań. Popularna jest opinia, że grupa krwi określa naszą osobowość, temperament i relacje z otoczeniem. Teoria ta nie jest oczywiście udowodniona naukowo, wielu z nas może nawet wydawać się absurdalna. Jednak w niektórych kulturach, np. w Japonii i Korei, uważa się, że grupa krwi może określić najlepiej dopasowany typ partnera lub sposób odżywiania, który najbardziej służy naszemu zdrowiu.Od lat popularnością cieszą się diety zgodne z grupą krwi, które zostały opracowane w oparciu o badania dr Petera d'Alamo, opisane w "Eat Right For Your Type".

Grupa krwi A

Charakter: zamknięty w sobie, powściągliwy i cierpliwy perfekcjonista. Często postrzegany jako osoba z kompleksami i obsesjami, spięta i uparta. Również lojalny, dosyć dyskretny, ma problemy z wyrażaniem uczuć.
   
Dieta: zalecana jest raczej dieta wegetariańska, złożona ze świeżych, zdrowych i naturalnych produktów.    

Grupa krwi B

Charakter: kreatywny i elastyczny indywidualista, optymista z pasją. Czasem pamiętliwy i nieodpowiedzialny. W przyjaźni otwarty i wyrozumiały, unika konfrontacji, niechętnie przeciwstawia sie innym.

   
W Korei osoby z grupą krwi B mają złą reputację, ponieważ tradycyjnie są postrzegane jako egoiści i manipulatorzy o zmiennym nastroju.
   
Dieta: grupa krwi B jest genetycznie bardziej skłonna do chorób, dlatego powinna przestrzegać ściśle określonej diety. Należy wykluczyć z menu mięso kurczaka, gdyż może ono spowodować osłabienie systemu odpornościowego.

Grupa krwi AB

Charakter: zamknięty w sobie, racjonalny i refleksyjny. Również krytyczny, często niezdecydowany i pamiętliwy, zdystansowany. Często postrzegany przez otoczenie jako uroczy towarzysz. Kieruje nim bardziej rozum niż serce, nie znosi ograniczeń i klasyfikowania, często wybiera swoją własną, odmienną od innych, drogę.
   
Dieta: grupa AB ma słaby system trawienny, dlatego powinna unikać mięsa kurczaka, wołowiny i wieprzowiny. Zalecane jest spożywanie owoców morza i tofu.

Grupa krwi 0

Charakter: ambitny, pewny siebie, często sprawia wrażenie aroganckiego, nieczułego i zarozumiałego. To urodzony przywódca, otwarty, ekspresyjny i z pasją. Jest nastawiony na osiąganie sukcesów, nie boi się podejmować ryzyka.

Dieta: grupa 0 ma szybki metabolizm, zalecane produkty to chude mięso, kurczak i ryby. Należy ograniczyć spożycie produktów zbożowych i chleba.

Komentarze do: Grupa krwi a osobowość i dieta

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz