Szukaj

Diety: ciężko się nie poddać

Trzeba czegoś więcej niż żelazna wola, aby wytrzymać na diecie. Osoby, które chcą stracić na wadze dzięki diecie, powinny mieć coś więcej niż tylko siła woli. Jak uważają bowiem badacze z uniwersytetu Cornell, nie łatwo jest się nie poddać, ponieważ jesteśmy w rzeczywistości niewolnikami naszego środowiska.Wraz ze świętami, które zbliżają się do nas wielkimi krokami, które są w dodatku synonimem świątecznych posiłków w rodzinie, tak samo zresztą jak wszystko, co nas otacza, jesteśmy wręcz przymuszani do stałej konsumpcji, do konsumpcji nadmiernej.

Jednym słowem, jemy więcej niż potrzebujemy. A taka utrata kontroli nad jedzeniem odgrywa bardzo ważną rolę dla pojawienia się otyłości.

Przede wszystkim, cena żywności jest bardzo ważnym czynnikiem warunkującym nasze wybory. Tak zwane śmieciowe jedzenie jest tańsze, łatwo je dostać, a restauracji szybkiej obsługi jest wszędzie zatrzęsienie.


Poza tym, czynniki społeczne również mają wielki wpływ na nasze odżywiania. Kiedy widzimy innych, jak jedzą to, co nam jest zakazane, zachęca nas to do spróbowania tego samego.

Jak również, rozmiar porcji również znacząco zwiększył się w czasie ostatnich lat.

Jak podaje Public Health Nutrition, dietetycy zalecają spisywanie grafiku codziennej konsumpcji, aby ludzie zdali sobie sprawę z tego, co tak naprawdę jedzą i w jakich ilościach.

Badacze proszą również o pomoc ze strony rządu, przede wszystkim jeśli chodzi o obniżenie cen zdrowej żywności, takiej jak owoce i warzywa, aby zachęcić ludzi do jedzenia więcej tego typu produktów. Jednocześnie, taka żywność stanie się bardziej dostępna dla ludzi, którzy mają niskie przychody.

Komentarze do: Diety: ciężko się nie poddać

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz