Szukaj

Dieta lodowa

Każdy z nas marzy o idealnej sylwetce. Wybór odpowiedniej diety okazuje się jednak być dość trudny. Specyficzną dietą jest dieta lodowa. Wydaje się nieprawdopodobne by lody mogły pomagać chudnąć, a jednak badania dietetyków wskazują, że jedzenie lodów wpływa korzystnie na spalanie kalorii.Jak wygląda dieta?

Jest ona nie tylko bardzo smaczna, ale też niezwykle skuteczna. Jedzenie lodów pomaga utracić kilogramy oraz korzystnie wpływa na organizm, gdyż w znacznym stopniu go wzmacnia. Jednak istnieje bardzo istotna uwaga. Nie każde lody działają tak samo. Ważne jest wybieranie tych, które zawierają mało kalorii.

Dieta lodowa została opracowana przez amerykańskich naukowców. Jej skuteczność opiera się na dostarczeniu organizmowi odpowiednich ilości wapnia. Spożywanie pokarmów bogatych w wapń umożliwia szybsze spalanie kalorii. Istotny jest jednak nie sam wapń, ale też jego postać. Ważne jest spożywanie takich produktów, które stanowią naturalne źródło wapnia.

Dieta lodowa opiera się na codziennym jedzeniu lodów. Można zjeść każdego dnia porcję lodów mającą 250 kalorii (2 kulki). W przypadku gdy lody są bardziej kaloryczne porcja powinna ulec zmniejszeniu. Ilość spożywanych kalorii podczas diety lodowej nie powinna być większa niż 1500 w przypadku kobiet i 2000 w przypadku mężczyzn. Prowadzenie takiej diety przez rok czasu wiąże się z utratą do 15 kg (kobiety) i 25 kg (mężczyźni).


Jakie korzyści płyną z zajadania się lodowymi przysmakami?

  • Po pierwsze kości ulegają wzmocnieniu.
  • Po drugie lody wspomagają spalanie tłuszczu.
  • Po trzecie pomagają uregulować ciśnienie oraz zmniejszają ryzyko wystąpienia udaru.
  • Po czwarte wpływają na wzmocnienie odporności.
  • Po piąte zapobiegają tworzeniu się kamieni nerkowych.
Jak działa dieta?

Niedobory wapnia w jadłospisach są dość powszechne. Jak się jednak okazało brak tego pierwiastka powoduje powiększenie objętości komórek, co skutkuje gromadzeniem się tłuszczu. Wapń nie tylko pomaga chudnąć, ale też ma właściwości zdrowotne. Poza tym jak się okazało lody znacznie mocniej zaspokajają apetyt niż inne smakołyki.

Przykładowy jadłospis

  • Śniadanie (kobiety 330 kalorii, mężczyźni 430 kalorii) – 1 kajzerka z chudym twarożkiem (mężczyźni 2 kajzerki) + szklanka chudego mleka + szklanka sałatki owocowej
  • Drugie śniadanie (kobiety 365 kalorii, mężczyźni 430 kalorii) – 2 naleśniki z serem + szklanka soku grejpfrutowego lub pomarańczowego + brzoskwinia (tylko dla mężczyzn)
  • Obiad (kobiety 390 kalorii, mężczyźni 515 kalorii) – talerz zupy ogórkowej + pierś kurczaka z grilla + pół szklanki ryżu + sałatka grecka (mężczyźni mogą zjeść kurczaka w panierce)
  • Kolacja (kobiety 165 kalorii, mężczyźni 215 kalorii) – szklanka mleka + owoc + kilka precelków (tylko dla mężczyzn)

Komentarze do: Dieta lodowa

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz