Szukaj

Dieta hollywoodzka

Gwiazdy ekranu i estrady z racji wykonywania swojego zawodu muszą zwracać większą uwagę na to, jak wyglądają. Przeciętna kobieta nie spędza niezliczonych godzin u kosmetyczek, fryzjerów, masażystów czy innych specjalistów, których zadaniem jest nazwijmy to „upiększanie” swoich klientek.

Dieta hollywoodzka

Jednak w kwestii figury sprawa wygląda inaczej, gdyż marząc o tej idealnej, każda z nas zmuszona jest do podjęcia odpowiedniego wysiłku fizycznego i specjalnego jadłospisu.

Niezliczona jest ilość diet, jakie proponują nam zarówno dietetycy, jak i osoby, które na własną rękę rozpoczęły swoje przygody z odchudzaniem. Jednak do tych najbardziej popularnych wśród gwiazd należy ta wymyślona przez doktora Josepha Hempere’a, czyli dieta hollywoodzka, zwana też inaczej amerykańską. Warto podkreślić, że w wypromowaniu jej niemały udział miała sama Marilyn Monroe, jak i Elizabeth Taylor. W czym więc tkwi jej wielki sekret?

Na czym polega dieta hollywoodzka?

Dieta wymaga spożywania maksymalnie 1500 kcal dziennie oraz wypijania min. dwóch litrów wody. Pierwszy tydzień skupia się na ograniczeniu jadłospisu do dużej ilości świeżych owoców takich jak ananasy, grejpfruty, truskawki, suszone lub świeże śliwki, brzoskwinie i inne.

W kolejnych dwóch tygodniach menu można powoli wzbogacić o warzywa, produkty zbożowe oraz chude mięso. Co istotne zaleca się, żeby przerwy pomiędzy kolejnymi posiłkami nie były krótsze niż jedna godzina, a w przypadku mięsa – nie mniej niż dwie.


Ważne jest, żeby podczas stosowania diety nie skusić się na mleko, białe pieczywo, cukier, kawę, a tym bardziej alkohol. Najlepszym rozwiązaniem jest dołączenie do diety regularnych ćwiczeń fizycznych, co pozwoli zwiększyć efekt końcowy diety.

Zalety diety

To, co na pewno może skusić kobietę w tej diecie, to fakt, że trwa ona trzy tygodnie, podczas których można zrzucić nawet 6 kg!  Niewątpliwą zaletą jest również prostota jej stosowania. Nie wymaga ona bowiem posiadania wybitnego talentu kulinarnego, gdyż posiłki są bardzo proste i szybkie w przygotowaniu.

Wady diety

Tak jak większość tak zwanych „diet cud”, tak i ta ma raczej więcej wad niż zalet i dlatego też należy podchodzić do niej z dużą ostrożnością. Poprzez dostarczanie niewielkiej liczby kalorii, powoduje w organizmie człowieka braki witamin i minerałów.

Może to skutkować uczuciem zmęczenia, zmianą kolorytu skóry na bardziej ziemisty, kruchością paznokci czy wypadaniem włosów. Ponadto w jej skład wchodzą składniki o małej ilości węglowodanów. Dieta hollywoodzka nie jest polecana osobom cierpiącym na różnego rodzaju przewlekłe choroby bez uprzedniej konsultacji z lekarzem.

Każda z nas chciałaby mieć nieskazitelną sylwetkę, którą mogłaby pochwalić się na plaży. Musimy jednak pamiętać, że perfekcyjna figura uzależniona jest nie tylko od prawidłowego odżywiania się, ale również od samej budowy ciała i związanych z nią czynników genetycznych. Dbając o swoje ciało należy więc zachować zdrowy rozsądek i nie zapominać o własnym zdrowiu, które jest o wiele ważniejsze od idealnej sylwetki.


Autor:

Eliza Jakóbczyk

Komentarze do: Dieta hollywoodzka

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz