Szukaj

Dieta detoks

Oczyścić swoje ciało i stracić na wadze, taka jest zasada diety detoks. W teorii więc, tyle szczęścia w jednej diecie ...  A jednak, jak uważa pani Florence Rossi, z Francuskiego Stowarzyszenia dietetyków oraz doradców żywieniowych, dieta ta, która bardzo wyraźnie ma na celu usunięcie wszystkich toksyn z naszego organizmu, nie przestrzega zasad zrównoważonego odżywiania.Dieta detoks: dieta restrykcyjna


Dieta detoks polega często na jedzeniu owoców i warzyw, generalnie bez protein, bez dużych ilości cukrów oraz bez tłuszczów. Mamy więc do czynienia z dietą restrykcyjną, czyli taką, która nie odpowiada zrównoważonemu odżywianiu. Oto dlaczego dieta ta nie powinna być podejmowana długoterminowo, a jedynie na kilka dni.


Podstawową sprawą każdej diety jest to, żeby móc zachować utaconą wagę. Możemy tego dokonać. Wcale nie jest konieczne, żeby restrykcje były zbyt duże, żeby organizm się przyzwyczaił. Ale prawdziwym niebezpieczeństwem „techniki detoks” jest ryzyko niedoborów. Jedzenie, to kwestia życia. To nie jest zabawa. Wszystkie składniki odżywcze są potrzebne organizmowi. Mózg funkcjonuje dzięki cukrom, a więc dostarczajmy mu cukrów. Nasze mięśnie potrzebują protein, a więc dostarczajmy im protein... Zasada jest prosta.

Komentarze do: Dieta detoks

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz