Szukaj

Czy preferencje żywieniowe dzieci są takie same jak dorosłych?

Czy dzieci rodzą się niejadkami? Badania preferencji żywieniowych wśród dzieci, wykazały, że wybory dokonywane przez rodziców, dla swoich dzieci, mają znaczący wpływ na ich przyszłe diety oraz wybór żywności. Istnieje wiele badań, które sugerują, że rodzice przenoszą swoje preferencje smakowe na dzieci.

Wielu naukowców zastanawia związek między apetytem dorosłych i dzieci i dlatego chcieli znaleźć odpowiedź pytanie: czy rzeczywiście, istnieje bezpośredni związek między preferencjami żywieniowymi dzieci, a preferencjami dorosłych.

Najwyraźniej nie, zgodnie z niedawno opublikowanymi badaniami przeprowadzonymi przez naukowców z z Uniwersytetu Cornell oraz studenta z Uniwersytetu w Londynie. W ich badaniu 23 dzieci w wieku przednastoletnim oraz 46 dorosłych. Pokazano 48 różnych zdjęć oraz poproszono o ich o opinie. Dotyczące liczby elementów i kolorów na talerzu, głównych składników oraz rozmieszczenia jedzenia na talerzu.

Wyniki sugerują, niesamowite możliwości, zachęcające do zwracania uwagi na różnorodne i odżywcze składniki diety wśród dzieci. Pokazując jednocześnie istotne różnice między naszymi preferencjami, a preferencjami dzieci. Na przykład dzieci wolą przystawki, które są umieszczone w dolnej części talerza, a dorośli w centrum. Być może najbardziej interesujące były preferencje związane z kolorami, dorośli wolą trzy kolory na talerzu, dzieci wolą sześć lub siedem kolorów.

Potrzebne są dalsze badania z tego zakresu, wstępne wyniki wskazują jednak, że dzieci nie są małymi dorosłymi i nie widzą świata tak jak my.

Komentarze do: Czy preferencje żywieniowe dzieci są takie same jak dorosłych?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz