Szukaj

„Baby Gaga” - lody z ludzkiego mleka zakazane

W poniedziałek władze lokalne w Londynie zskonfiskowały lody na bazie ludzkiego mleka po stwierdzeniu, że deser może być niebezpieczny oraz zakazały ich sprzedaży.Rzeczniczka Westminster City Council powiedziała, że podjęto działania w odpowiedzi na dwie skargi od obywateli dotyczące legalności sprzedaży w sklepie produktów spożywczych wytworzonych z ludzkich płynów organicznych, a także, że oczekiwana jest decyzja Britain's Food Standards Agency w tej sprawie. Zgodnie z polityką rady miasta urzędniczka zachowała anonimowość.

Urzędniczka powiedziała, że lody sprzedawane od zeszłego tygodnia pod nazwą „Baby Gaga” są obecnie badane przy pełnej współpracy z The Icecreamists, lodziarnią handlującą nietypowym deserem.


Przez mleko z ludzkiej piersi mogą być przekazywane wirusy, włączając wirus zapalenia wątroby.

Firma produkująca lody podała, że mleko było badane zgodnie z wymogami badań dla dawców krwi zanim zostało poddane pasteryzacji i przetworzeniu z wanilią i skórką z cytryny. Deser podawany jest w kieliszku koktajlowym, a jego cena wynosi 14 funtów (ok. 65 zł).

- O tyle, o ile nam wiadomo, nie ma prawa zakazującego działalności gospodarczej polegającej na sprzedaży lodów na bazie mleka z piersi kobiet - stwierdził w oświadczeniu Matt O'Connor, założyciel The Icecreamists.

Firma zapłaciła kobietom, które odpowiedziały na ogłoszenia w internecie i zgodziły się oddać mleko, a według jej przedstawicieli, wszystkie produkty spełniają „najwyższe i najbezpieczniejsze” normy żywnościowe.

Jak twierdzi firma, „świeże spojrzenie” na świat lodów spotkało się z „dużym odzewem” wśród klientów. Przedstawiciele The Icecreamists powiedzieli, że cały zapas lodów „Baby Gaga” został sprzedany już w dzień wypuszczenia ich na rynek, a do oddania mleka zgłosiły się kolejne kobiety.

Komentarze do: „Baby Gaga” - lody z ludzkiego mleka zakazane

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz