Szukaj

24.10.2013 - Światowy Dzień Walki z Otyłością

Dzisiejszy dzień jest idealnym momentem, aby stanąć na wadze i zadać sobie pytanie – czy moja waga adekwatna jest do wzrostu i wieku? Obchodzimy Światowy Dzień Walki z Otyłością, którego celem jest zwrócenie uwagi ludzi na atuty zdrowego trybu życia.

Niezdrowe odżywianie oraz brak ruchu prowadzą do ogromnych konsekwencji. Jak pokazują najnowsze badania, współcześnie z otyłością i nadwagą zmaga się 63% mężczyzn i 43% kobiet. Co więcej, niemal połowie Polaków wydaje się, że spożywając jedynie 3 posiłki dziennie, pozwoli im to utrzymać ładną i zgrabną sylwetkę. Otóż okazuje się, jest to błędne myślenie

5 posiłków to podstawa!

Systematyczne spożywanie posiłków jest podstawą do utrzymania zgrabnej sylwetki. Mało osób zdaje sobie sprawę, że organizm to zmienionego stylu żywienia przyzwyczaja się zaledwie dwa tygodnie i po tym czasie zdrowa dieta jest dla nas czymś zupełnie normalnym. Często ludziom wydaje się również, że zrzucenie zbędnych kilogramów jest równoznaczne z ograniczeniem posiłków. Otóż nic bardziej mylnego. Rezygnując z posiłków, nasz organizm przyzwyczaja się do małej ilości pokarmów i w ten sposób magazynuje zapasy, które przekształcają się w tkankę tłuszczową. Jeśli jednak jemy średnio co 3 godziny, organizm spala pożywienie na bieżąco i nie magazynuje zbędnych tłuszczów.

Zróżnicuj swoje posiłki!

Ważne jest, aby nasza dieta była zróżnicowana. Dzięki temu dostarczymy organizmowi wszystkich niezbędnych witamin i minerałów. Dlatego należy pamiętać, aby w naszym codziennym planowaniu posiłków zadbać o obecność węglowodanów, białka oraz zdrowych roślinnych tłuszczy.

Nie bój się tłuszczy!

Wielu osobom wydaje się, że jedząc tłuszcz, z pewnością odłoży się on w postaci tkanki tłuszczowej. Otóż tłuszcze są niezbędne! Oczywiście mowa o roślinnych. Poprawiają one perystaltykę jelit, dzięki czemu unikniemy zaparć i wzdęć.

Teraz kiedy jesienna aura nas otacza, warto zdecydować się na zmieanę swojego trybu żywienia. 5 zdrowych posiłków bogatych w owoce i warzywa zmniejszą stres i zmęczenie, a my zyskamy więcej chęci do życia.

Komentarze do: 24.10.2013 - Światowy Dzień Walki z Otyłością

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz