Szukaj

Zabieg wyłyżeczkowanie jamy macicy

Odpowiedz w wątku
karolina87abc
karolina87abc (Spamer) 22-02-2015 13:28

po takich roznych zabiegach ginekologicznych dobrze jest zadbac o stan pochwy, jej sluzowka wymaga regeneracji, nawilzenia i ochrony przed infekcjami na ktore jest wowczas bardziej narazona, najlepiej jest zastosowac kuracje globulkami [spam z nazwą produktu], ktore mi polecil gienkolog po zabiegu, sa latwe w aplikacji, dobrze sie rozpuszczaja, a co najwazniejsze dzialaja skutecznie

dzoli
dzoli 06-05-2016 11:34

wyłyżeczkowanie jamy macicy nie należy do przyjemnych zabiegów. Po nim kobieta może czuć się obolała. Łyżeczkowanie jamy macicy jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów ginekologicznych. Zabieg jest krótki trwa od 5-10 minut. Wyłyżeczkowanie jamy macicy odbywa się w znieczuleniu ogólnym. Pacjentka śpi i nie odczuwa bólu podczas samego zabiegu. Dyskomfort może pojawić się po zabiegu i utrzymywać się kilka dni. Wyłyżeczkowanie jamy macicy nie jest zabiegiem bezinwazyjnym. Mogą wystąpić zapalenia, lub podrażnienia macicy.

duos685
duos685 17-05-2016 11:42

Zabieg wyłyżeczkowania macicy czyli abrazja wykonuje się poprzez wprowadzenie przez kanał rodny specjalnej "łyżki" i złuszczeniu za jej pomocą endometrium czyli błony śluzowej, które następnie poddaje się badaniom w celu stwierdzenia dolegliwości. Zabieg wyłyżeczkowania macicy, często robi się gdy miesiączki są nieregularne, bolesne i obfite Wyłyżeczkowanie macicy, wykonuje się również w diagnostyce niepłodności. Zabieg ten jak każdy inny wiąże się z ryzykiem powikłań, np. intensywnym krwawieniem przez jakiś czas po zabiegu lub zapaleniem dróg rodnych. Jednak te dolegliwości nie występuje to często.

longsen
longsen 17-05-2016 15:14

Ostatnio miałam zabieg wyłyżeczkowania jamy macicy. Sama abrazja nie sprawiła mi bólu, ponieważ byłam w znieczuleni ogólnym, więc nic nie czułam. Dopiero po zabiegu wyłyżeczkowania macicy, czułam się bardzo obolała i dość intensywnie krwawiłam z dróg rodnych. Trwało to parę dni. Zabieg wyłyżeczkowania jamy macicy musiałam odbyć, aby wyeliminować obawy o krwiakach macicy. Badanie to wykazało, że nie mam się czym martwić i jestem zdrowa. Chociaż bardzo się bałam, wiem, że wyłyżeczkowanie macicy było potrzebne aby uzyskać odpowiedź o stanie mojego zdrowia.

Odpowiedz w wątku
Zobacz wszystkie komentarze do "Wyłyżeczkowanie jamy macicy"