Szukaj

Łuszczyca

Komentarze do: Łuszczyca
Odpowiedz w wątku
renii
renii 20-05-2013 20:51

Domowymi sposobami leczenia łuszczycy jest codzienne nawilżanie oraz higiena. Świąd i suchość skóry są jednymi z głównych symptomów łuszczycy, a regularne nawilżanie i zmiękczanie powłoki skórnej pozwala skutecznie ograniczyć dolegliwości. Warto stosować specjalne mleczka oraz olejki do ciała, które są przeznaczone dla cery atopowej, nie zawierają one bowiem niekorzystnie działających barwników oraz substancji zapachowych, przez co są neutralne dla skóry.
Zbawienne działanie na objawy łuszczycy mają również promienie słoneczne – warto więc korzystać z każdych słonecznych chwil i nie zasłaniać skóry ubraniami. Prywatne kąpiele słoneczne są dobrym uzupełnieniem światłolecznictwa, które jednak budzi wiele wątpliwości, bowiem występuje ryzyko zapadania na nowotwory skóry. Dlatego właśnie należy rozsądnie podchodzić do tematu opalania i kąpieli słonecznych.
Dziegieć jest kolejną substancją, która w leczeniu łuszczycy znana jest już od starożytności. To zioło dostępne jest w formie różnorakich maści oraz kremów. Jednak tutaj także należy skonsultować się z lekarzem specjalistą.

Odpowiedz w wątku
Zobacz wszystkie komentarze do "Łuszczyca"