Szukaj

Ćwiczenia na mięśnie brzucha

Brzuch to przyczyna kompleksów niejednego z nas. Wiele osób marzy o pięknie zarysowanych mięśniach i pozbyciu się niechcianej oponki. Jednak należy pamiętać, że ćwiczenia na mięśnie brzucha powinny być dodatkiem do zbilansowanej i pełnowartościowej diety. Regularnie ćwicząc mięśnie brzucha i zdrowo się przy tym odżywiając, mamy gwarancję uzyskania wymarzonej sylwetki.

Ćwiczenia na mięśnie brzucha

Ćwiczeń na mięśnie brzucha jest mnóstwo. Jedne bardziej popularne, inne mniej, ale jedno jest pewnie: należy wykonywać je dokładnie i systematycznie. Nie musisz od razu kupować karnetu na siłownię, możesz z powodzeniem ćwiczyć w zaciszu domowym. Wystarczy odrobina silnej woli, motywacji i zaangażowania. Odpowiednio dobrane ćwiczenia na mięśnie brzucha odczuwalnie go wzmocnią, a po dłuższym czasie regularnych treningów zauważysz, widoczne gołym okiem, efekty.

Jak zwiększyć efekty ćwiczeń na mięśnie brzucha?

Oprócz samych ćwiczeń na mięśnie brzucha jest kilka zasad, których powinniśmy przestrzegać pracując nad wymarzonym kaloryferem.

Systematyczne wykonywanie ćwiczeń mięśni brzucha

Aby uzyskać pożądane efekty, powinniśmy ćwiczyć mięśnie brzucha co najmniej 3 razy w tygodniu. Pamiętajmy też o tym, że każda dodatkowa aktywność fizyczna znacząco przyspieszy redukcje tkanki tłuszczowej i szybciej będziemy mogli się cieszyć efektami naszej pracy.

Ćwiczenia na mięśnie brzucha a dieta

Podstawą atrakcyjnego wyglądu jest zbilansowana dieta. Osoba ćwicząca mięśnie brzucha i dążąca do zredukowania nadmiernych kilogramów powinna pamiętać, aby jej posiłki były niskokaloryczne, bogate w białko (chudy drób, nabiał, ryby, jajka), warzywa i owoce. Ponadto należy regularnie jeść, co 3-4 godziny, pić dużo wody i do minimum ograniczyć spożywanie słodyczy.

Przykłady ćwiczeń na mięśnie brzucha

Ćwiczenie na mięśnie brzucha z piłką

Połóż się wygodnie na podłodze. Ugnij nogi pod kątem 90 stopni i oprzyj je na piłce lub, jeśli nie masz piłki, na krześle. Ręce załóż za głowę, nie zginając karku unieś górną część ciała ku górze, napinając mocno przy tym mięśnie brzucha. Pamiętaj, aby podczas podnoszenia robić wdech, a wracając do początkowej pozycji wydech. Powtórz ćwiczenie 25 razy.

Ćwiczenie na mięśnie proste brzucha

Usiądź wygodnie na podłodze i wyprostuj nogi. Wyciągnij obydwie ręce do góry i odchyl tułów do tyłu. Nogi unieś kilka centymetry nad ziemię. Postaraj się przyciągnąć kolana do klatki piersiowej, najwyżej jak tylko dasz radę. W tym czasie opuść ręce i obejmij nimi zgięte kolana. Wróć do początkowej pozycji, unieś ręce do góry i wyprostuj nogi. Ważne, aby w czasie całego ćwiczenia nie dotykać stopami podłoża, ani nie podpierać się na rękach. Ćwiczenie należy powtórzyć 25 razy.

Ćwiczenie na mięśnie skośne brzucha

Połóż się na podłodze. Zegnij nogi i połóż je na prawej stronie. Załóż ręce za głowę i postaraj się zrobić skłon, starając się dotknąć lewym łokciem kolan. Mocno napnij mięśnie brzucha. Wykonaj 3 serie po 15 minut.

Ćwiczenie na wzmocnienie mięśni brzucha

Połóż się na plecach i unieś nogi do góry, zegnij kolana pod kątem 90 stopni. Spleć stopy, a ręce załóż za głowę. Podciągaj tułów do góry do momentu uniesienia barków - postaraj się, aby odcinek lędźwiowy pleców nie odrywał się od podłoża. Ważne, aby podczas wykonywania tego ćwiczenia nie ciągnąć głowy do przodu przy pomocy rąk, ponieważ może to być przyczyną urazu odcinka szyjnego kręgosłupa. Powtórz ćwiczenie 30 razy.

Ćwiczenie modelujące mięśnie brzucha - plank

Ułóż się tak, aby łokcie znajdowały się dokładnie pod barkami. Łokcie powinny przylegać do podłoża pod kątem prostym, natomiast ramiona, biodra i pięty pozostają w jednej linii. Napnij mocno brzuch. Na początku postaraj się wytrzymać w takiej pozycji 15 sekund i powtórz to 5 razy. Z czasem możesz wydłużyć czas wykonywania tego ćwiczenia.

Autor: Joanna Madej

Komentarze do: Ćwiczenia na mięśnie brzucha (6)

jolka73
jolka73 23-03-2016 09:12

Ćwiczenia na mięśnie

6

Bardzo fajny artykuł! Ćwiczenia na mięśnie brzucha bardzo pomocne w codziennym treningu :)... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (6)
Pokaż cały wątek (6)
Dodaj komentarzPokaż wszystkie komentarze