Szukaj

Codzienne ćwiczenia

Odpowiedz w wątku
MisioPysio
MisioPysio 21-03-2016 09:21

Powiedzcie mi, czy codzienne ćwiczenia na uda nie spowodują rozrostu masy mięśniowej? Moja żona intensywnie ćwiczy każdego dnia a ja się zastanawiam,czy nie będę miał w domu pudziana zamiast kobiety :/

goblinek
goblinek 21-03-2016 16:26

Przyrost masy mięśniowej u kobiet nie odbywa się tak szybko jak u mężczyzn,co jest kwestią mniejszej ilości testosteronu. Dodatkowo żeński hormon, estrogen, odpowiada za utrzymanie żeńskich cech płciowych i sprzyja odkładaniu tkanki tłuszczowej. Nawet przy intensywnym treningu kobieta nie będzie w stanie wypracować potężnych, twardych mięśni, nie mówiąc o posturze Pudziana :D (o wspomaganiu się anabolikami nie mówimy...). Jeśli jednak dalej nie jesteś przekonany, zaleć żonie ćwiczenia rozciągające, które ładnie wysmuklają ciało i pozwolą zapobiec przyrostowi masy mięśniowej. Wystarczy kilka takich ćwiczeń po właściwym treningu :)

Danusia78
Danusia78 31-03-2016 12:00

A ja powiem, że to zależy od kobiety, ale intensywne ćwiczenia skupiające się na jednej partii ciała mogą dość szybko doprowadzić do uwidocznienia mięśni. Np. moja bratowa dużo jeździ na rowerze i biega, no i uda ma dość pokaźne... Ale może taka jej uroda :)

Piotr_Peter
Piotr_Peter 04-04-2016 14:33

Codzienne ćwiczenia nie są zbyt zdrowe dla organizmu. Potrzebuje on czasu na regenerację. Jeśli tego brak, w mięśniach pojawiają się mikrouszkodzenia. Dodatkowo nie powinno się wykonywać codziennych ćwiczeń na te same partie ciała, bo po pewnym czasie organizm zamiast spalać tłuszcz, będzie spalał mięśnie. Jeśli Twoja żona koniecznie chce ćwiczyć codziennie, poleć jej, żeby przeplatała ćwiczenia na uda treningami kardio albo czyms łagodnym, tak, żeby organizm miał czas na regenerację - np. pilates.

Mariola2016
Mariola2016 18-04-2016 11:52

Codzienne ćwiczenia spowodują, że przybędzie trochę masy mięśniowej, jednak nie w takim stopniu, jak miało by to miejsce u mężczyzn. Nawet codzienne ćwiczenia nie powinny sprawić, że uda kobiety zaczną się mocno rozrastać. Takie ćwiczenia raczej sprawią, że ujędrni się ciało u kobiety i zmniejszy się cellulit.

Odpowiedz w wątku
Zobacz wszystkie komentarze do "Ćwiczenia na szczupłe uda"