Szukaj

Zgaga lubi Kobiety

Podziel się
Komentarze0

63 procent Polaków miało w swoim życiu zgagę. Mężczyźni częściej niż kobiety cierpią na tę dolegliwość, ale częstotliwość występowania zgagi jest większa wśród kobiet niż wśród mężczyzn. Kilka razy w tygodniu lub częściej na zgagę skarżyło się 15 procent kobiet i 10 procent mężczyzn. Co więcej, kobiety częściej niż mężczyźni mówią, że zgaga jest dla nich uciążliwa.


Kobiety częściej niż mężczyźni podzielają opinię, że najlepszym sposobem zapobiegania i walki ze zgagą jest zmodyfikowanie diety (46 procent wobec procent). Dlatego też kontrolowanie jadłospisu, by ograniczyć skutki zgagi, jest ważniejsze dla kobiety (83 procent wobec 66 procent wśród mężczyzn). Kobiety zdecydowanie częściej odwiedzają również lekarza, by pozbyć się dolegliwości wywoływanych przez zgagę (42 procent wobec 27 procent).

Dla kobiet najważniejsze cechy idealnego leku to szybkie (92 procent) i bezpieczne działanie (91 procent). Na dalszych miejscach znalazły się: możliwość przyjmowania leku w ciąży i laktacji (76 procent) oraz dobry smak leku (58 procent).

Jak leczyć?

Gaviscon, który zawiera w składzie m.in. alginian sodu, przynosi ulgę już po 3 minutach, dostępny jest bez recepty w formie tabletek do rozgryzania i żucia oraz w postaci zawiesiny doustnej w butelce i praktycznych saszetkach. Nie zaburza procesów trawienia w żołądku, przez co jest bezpieczny dla kobiet w ciąży. W kontakcie z kwaśnym środowiskiem w żołądku tworzy warstwę ochronną, tzw. tratwę. Blokuje ona zarzucanie treści żołądkowej do przełyku, gasząc tym samym uczucie palenia w przełyku. Ten supresant refluksu sprawdza się w leczeniu doraźnym zgagi.


***

Lek Gaviscon
o smaku mięty, Gaviscon o smaku mięty TAB, Gaviscon o smaku mięty Saszetki (kategoria dostępności - OTC) wskazane sądo leczenia objawów refluksu żołądkowo-przełykowego, takich jak odbijanie, zgaga, niestrawność (związana z refluksem), na przykład po posiłkach, w czasie ciąży a także u pacjentów z objawami związanymi  z refluksowym zapaleniem przełyku. Unikalny mechanizm działania leku, który po połączeniu z kwasem żołądkowym tworzy warstwę żelu kwasu alginowego, blokuje przedostawanie się treści żołądkowej do przełyku. Lek szybko zwalcza uczucie zgagi przynosząc ulgę już po 3 minutach. Dzięki naturalnym składnikom i mechanicznemu sposobowi działania, Gaviscon może być stosowany przez kobiety w ciąży i w okresie laktacji. Gaviscon jest światową marką firmy Reckitt Benckiser. Lek  z ponad 40. letnim doświadczeniem jest obecny w 38 krajach. W 13. z nich stał się liderem wśród leków bez recepty stosowanych na problem zgagi.  Od stycznia 2011 roku jest dostępny w aptekach dla polskich pacjentów.

Komentarze do: Zgaga lubi Kobiety

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz