Szukaj

Woda święcona w Austrii przyciąga uwagę badaczy

Podziel się
Komentarze0

Woda święcona w religijnych sanktuariach i w kościołach w Austrii często jest zanieczyszczona bakteriami i materią kałową, jak wynika z badania naukowców z Vienna University. Badacze doradzają wiernym, aby tej wody nie pić, a zwłaszcza w szpitalnych kaplicach.Do takich wniosków doszli po przeanalizowaniu jakości wody w 21 „świętych” źródłach i 18 chrzcielnicach w kościołach i kaplicach.

Zaledwie 14% próbek wody nie wykazało żadnego skażenia bakteriami kałowymi, a żadne z tych źródeł nie może być zalecane jako źródło czystej wody pitnej, jak podsumowali uczeni na konferencji naukowej, która miała miejsce w Wiedniu w tym tygodniu.


Źródła były skażone nie tylko kałem, ale też rolniczymi związkami azotu oraz robakami, które mogą wywołać zapalne biegunki.

Mikrobiolog Alexander Kirschner mówi: - Musimy ostrzegać ludzi przed piciem wody z tych źródeł.

Uzdrawiające właściwości, przypisywane świętym źródłom, to relikt przeszłości, który wziął się z higienicznych warunków Średniowiecza.

Wtedy jakość wody w strefach miejskich była tak kiepska, że ludzie mieli stale biegunki i inne choroby. Kiedy zaś kosztowali wody z leśnych źródeł, które nie były zanieczyszczone, i pili ją przez wiele dni, objawy zanikały. Dzisiaj, sytuacja jest zupełnie odwrotna.

Komentarze do: Woda święcona w Austrii przyciąga uwagę badaczy

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz