Szukaj

Witamina D zmniejsza ból i depresję u kobiet chorych na cukrzycę typu 2.

Podziel się
Komentarze0

Cukrzyca typu 2 jest od dawna związana z wyższym ryzykiem wystąpienia depresji u kobiet. Nowe badania sugerują, że suplementacja witaminy D może zmniejszyć zarówno depresję, jak i ból u kobiet z cukrzycą typu 2.

Zespół naukowców, kierowany przez Todda Doyle z Katedry Psychiatrii i Neurologii Behawioralnej na Loyola University Chicago Stritch School of Medicine, przedstawił swoje ustalenia na konferencji naukowej na Loyola Health Sciences Campus.

Naukowcy twierdzą, że do tej pory badania nie określały, jaki suplementacja witaminy D może mieć związek z bólem i depresją u kobiet z cukrzycą typu 2. Z myślą o tym, zespół przeprowadził badania, biorąc pod uwagę, dawkowanie witaminy D u kobiet dotkniętych cukrzycą typu 2., które również cierpią na depresję.

Kobiety były zobowiązane do przyjmowania 50.000 jm witaminy D2 co tydzień przez okres 6 miesięcy. Pod koniec okresu badania, poziom depresji kobiet znacząco poprawił się. Co więcej, u kobiet, które doznały neuropatycznego bólu na badaniu sensorycznym na początku, objawy zmniejszyły się po zażywaniu witaminy D2.

Komentując wyniki badań, Todd Doyle mówi: - Ból jest powszechnym i często poważnym problemem dla kobiet z cukrzycą typu 2 i depresją. Chociaż potrzebne są dalsze badania, suplementacja D2 jest obiecującą metodą leczenia bólu i depresji, u kobiet, które mają cukrzycę typu 2.

Naukowcy mówią, że teraz otrzymali dofinansowanie z National Institute of Nursing Research, który jest częścią Narodowego Instytutu Zdrowia (NIH) - co pozwoli im prowadzić dalsze badania.

- Witamina D ma wiele korzyści dla naszego zdrowia i niektórych chorób przewlekłych, takich jak cukrzyca typu 2 - mówi Sue Penckofer, współautor badań i profesor na Uniwersytecie Loyola. - Dotacja NIH pozwoli na zrozumienie roli, jaką odgrywa wit. D w zdrowiu kobiet z cukrzycą. -dodaje

Komentarze do: Witamina D zmniejsza ból i depresję u kobiet chorych na cukrzycę typu 2.

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz