Szukaj

Wirtuozi barku zoperują na żywo!

Podziel się
Komentarze0

Sześć operacji z użyciem nowatorskich i wymagających wyjątkowych umiejętności technik artroskopowych zostanie wykonanych w Klinice św. Łukasza w Bielsku-Białej podczas dwudniowego (13-14 października) sympozjum naukowego. Transmitowane na żywo operacje oglądać będzie na telebimach 250 specjalistów z Polski i krajów ościennych.


20-letni student z Grybowa po wypadku motocyklowym i kilku zwichnięciach obu barków, 41-letni Warszawiak, który po upadku na rowerze złamał kość ramieniową i 22-letni miłośnik boksu z Suchej Beskidzkiej, który nabawił się niestabilności stawu lewego ramienia - to trzej spośród sześciu pacjentów, którzy zostaną zoperowani podczas drugiego dnia sympozjum naukowego w Klinice św. Łukasza w Bielsku-Białej, jednym z najlepszych w Polsce ośrodków specjalizujących się w nowatorskich zabiegach ortopedycznych.

Łączą ich dolegliwości, na które cierpią oraz fakt, że każdy z nich jest aktywną osobą, która z powodu dolegliwości bólowych barku utraciła możliwość wykonywania pracy zawodowej lub uprawiania ulubionego sportu. Operacje będą niezwykłe co najmniej z trzech powodów: wykona je ośmiu specjalistów należących do absolutnej światowej czołówki w swojej dziedzinie, po drugie każda z nich zostanie wykonana z wykorzystaniem nowatorskich i rzadkich technik artroskopowych, po trzecie wszystkie zabiegi będą transmitowane i oglądane na żywo przez 250 gości sympozjum (specjalistów w dziedzinie ortopedii i adeptów tej dziedziny medycyny), na telebimach umieszczonych w Bielskim Park Hotelu Vienna.


- Będą to operacje dedykowane dla osób młodych, aktywnych, pracujących umysłowo lub fizycznie i uprawiających sporty rekreacyjnie. Live-surgery jest najlepszą formą pokazania najnowszych osiągnięć medycyny na światowym poziomie z jednoczesnym praktycznym aspektem różnorodnych "tips and tricks"  możliwych do wykorzystania przez każdego chirurga - mówi dr Roman Brzóska z bielskiej Kliniki św Łukasza. - Konferencje tego typu mają na celu podniesienie jakości usług medycznych z zakresu ortopedii świadczonych w naszym kraju i umożliwiają kontakt z najznamienitszymi wykładowcami z zagranicy - dodaje dr Roman Brzóska.

"Wirtuozami" VI Bielskiego Sympozjum naukowego dla Lekarzy Ortopedów i Rehabilitacji Medycznej oraz Fizjoterapeutów, będą światowej klasy specjaliści:
  • dr n med. Laurent Lafosse - Założyciel Alpejskiego Instytutu Chirurgicznego, pionier współczesnej chirurgii barku, uważany za jednego z twórców artroskopowej rekonstrukcji barku;
  • dr n med. Bruno Toussaint -  członek Alpejskiego Instytutu Chirurgicznego, powszechnie uznawany za jednego ze światowych  liderów w chirurgii barku.
  • dr n med. Roman Brzóska - specjalista  ortopedii i traumatologii narządu ruchu w Klinice Św. Łukasza w Bielsku-Białej. Jeden z kilku najlepszych w Polsce specjalistów w dziedzinie artroskopowego leczenia urazów barku i jeden z pierwszych uczniów francuskiej Clinique Generale, który praktykował pod okiem dr Laurenta Lafosse w Alpejskim Instytucie Chirurgicznym w Annecy we Francji.

PROGRAM SYMPOZJUM dostępny na stronie: www.lukasza.pl/sympozjum

Komentarze do: Wirtuozi barku zoperują na żywo!

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz