Szukaj

Walcz ze zgagą bezpiecznie i skutecznie

Podziel się
Komentarze0

O zgadze mówi się ostatnio coraz częściej. Przez wielu dolegliwość ta jest zaliczana do grupy chorób cywilizacyjnych XXI wieku. Coraz więcej Polaków odczuwa zgagę, ale nie wszyscy wiedzą, jak z nią skutecznie walczyć. Anesteloc Max to lek dostępny bez recepty, który skutecznie i na długo upora się z tą nieprzyjemną dolegliwością. Anesteloc Max uwolni od zgagi na 24 godziny.Zgaga jest głównym objawem choroby refluksowej przełyku. Chorobę tę charakteryzują przewlekłe dolegliwości, a niekiedy również uszkodzenia błony śluzowej przełyku, wynikające z patologicznego zarzucania treści żołądkowej do przełyku. Osoby chore odczuwają palenie w przełyku, skarżą się również na ból w okolicy mostka i podbrzusza. Niekiedy dochodzi także do zaburzeń funkcji oddechowej, nietypowych bólów gardła, uporczywego kaszlu i występowania chrypki.

Ze zgagą trudniej żyć


Według licznych medycznych źródeł na zgagę cierpi codziennie 4-9% całej populacji, a 20% odczuwa ją raz w tygodniu. Wpływa ona znacząco na jakość życia chorych. Pogarsza ich samopoczucie, odbiera ochotę do działania. Przyczyn pojawienia się tej nieprzyjemnej dolegliwości jest wiele. Naukowcom udało się ostatnio potwierdzić, że na wzrost zachorowań na chorobę refluksową przełyku może mieć wpływ częstsze występowanie nadwagi i otyłości na świecie oraz styl życia, np. palenie papierosów, niewielka aktywność fizyczna.

Naukowcy odkryli również, że zgaga może być przyczyną bezsenności. Jak wskazują badania, aż 60% osób odczuwających zgagę ma problemy ze snem4. Wynika to z faktu, że w pozycji leżącej przepływ kwaśnej treści żołądka do przełyku jest ułatwiony, a ponadto człowiek śpiąc, trudniej przełyka. Osoby cierpiące na zgagę mogą budzić się w nocy nawet kilka razy, co bardzo obniża sprawność organizmu, powoduje przemęczenie, senność. Brak snu może doprowadzić również do poważnych problemów zdrowotnych.

Komentarze do: Walcz ze zgagą bezpiecznie i skutecznie

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz