Szukaj

Uwaga na amfetaminę, niebezpieczeństwo!

Podziel się
Komentarze5

Konsumpcja amfetaminy w wieku nastoletnim może spowodować deregulacje biologiczne i przyczynić się do wzrostu tendencji do ryzykownych zachowań, jak podaje badanie zrealizowane przez badaczy kanadyjskich w Montrealu. Działanie to może utrzymać się aż do wieku dorosłego.Co więcej, nawet wtedy, kiedy dane osoby nie konsumują już więcej narkotyków, skutki mogą się utrzymywać. Takie są konkluzje z nowego badania przeprowadzonego na modelach zwierzęcych. Pracami tymi kierowała pani doktor Garbiella Gobbi z uniwersyteckiego centrum zdrowia McGill (Centre universitaire de santé McGill).

Specjalistka oraz jej koledzy mówią tak: zaobserwowaliśmy efekty, które mogła mieć długoterminowa konsumpcja amfetaminy. Efekty te dotyczą ważnych dla nas neuroprzekaźników, a także zachowań bardzo ryzykownych.


Prace zostały przeprowadzone na szczurach, których wiek odpowiadał wiekowi nastoletniemu u człowieka, wyjaśniają jeszcze kanadyjscy naukowcy. Chemia mózgu tych gryzoni jest bardzo podobna do chemii mózgu u ludzi, dlatego też śmiało możemy powiedzieć, że ten model dostarczył nam bardzo ważnych informacji na temat konsumpcji amfetaminy i jej wpływu na ludzką populację.

Badaczka podkreśla, że testy przeprowadzone na szczurach pozwoliły stwierdzić anomalie na poziomie aktywności mózgowej, związane z brakiem równowagi trzech neuroprzekaźników w mózgu. Ten brak równowagi jest związany z zaburzeniami  emocjonalnymi oraz z chorobami umysłowymi, takimi jak depresja albo uzależnienie, wyjaśnia jeszcze pani doktor Garbiella Gobbi.

Rezultaty tego badania zostały opublikowane w International Journal of Neuropsychopharmacology.

Komentarze do: Uwaga na amfetaminę, niebezpieczeństwo! (5)

Maksiu
Maksiu 21-01-2016 23:45

Co pomaga wydalić amfetaminę z organizmu

5

co pomaga wydalić amfetaminę z organizmu? Dociera do mnie, że mam problem z narkotykami, chce się leczyć, ale boję się też negatywnego wpływu amfetaminy na organizm :(... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (5)
Pokaż cały wątek (5)
Dodaj komentarzPokaż wszystkie komentarze