Szukaj

Kolumbia Brytyjska: uczniowie sprzedają swoje ciała za narkotyki lub alkohol

Podziel się
Komentarze0

Nieco ponad dwa procent nastolatków w szkołach wiejskich, którzy kiedykolwiek mieli styczność z alkoholem, marihuaną lub innymi narkotykami, stwierdziło, że wymieniali seks na te substancje, zgodnie z badaniami University of British Columbia, opublikowanymi w kanadyjskim „Journal of Human Sexuality”.Jest to pierwsze badanie, mające na celu zapoznanie się z tym problemem wśród wiejskich uczniów.

Badanie zostało przeprowadzone wśród 2 360 uczniów z klas 7-12 w 28 szkołach. Naukowcy odkryli, że tyle samo chłopców co dziewcząt „sprzedawało seks” oraz że aż 98 procent z nich mieszka z rodzicami.

Co dwa lata w szkołach w Kolumbii Brytyjskiej prowadzone jest badanie monitorujące trendy w sposobach wykorzystywania substancji, szkód z nimi związanych i postaw uczniów.


Nie jest to problem dotyczący tylko obszaru gdzie przeprowadzono to badanie. Dotyczy on całego świata, ponieważ coraz częściej odnotowuje się takie sytuacje w różnych miejscach na ziemi.

Badacze odkryli, że wymiana seksu była związana z używaniem nielegalnych narkotyków innych niż alkohol lub marihuana i ci, którzy to praktykowali, mieli wyższe wskaźniki tygodniowego picia niż inni studenci.

„Kilka zagadnień związanych ze zdrowiem może być powiązanych z wymianą seksu na alkohol i narkotyki” – mówi główna autorka dr Elizabeth Saewyc – „Musimy porozmawiać szczerze z młodymi ludźmi na ten temat, zarówno w domu jak i w szkole.”

Komentarze do: Kolumbia Brytyjska: uczniowie sprzedają swoje ciała za narkotyki lub alkohol

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz