Szukaj

Tylenol Extra Fort: maksymalna dawka zredukowana w Stanach Zjednoczonych

Podziel się
Komentarze0

Od tej jesieni w Stanach Zjednoczonych, będziemy mogli przeczytać na etykietkach Tylenol Extra Fort całkiem nową posologię: nie przekraczać 6 pastylek dziennie, zamiast 8 aktualnie. Redukcja ta prezentuje maksymalnę dawkę dzienną 3 000 miligramów acetaminofenu, czyli 1000 miligramów mniej w stosunku do dawnej posologii.Producent wyjaśnia, że przez tę zmianę próbuje zmniejszyć ryzyko przypadkowego przedawkowania. Producent również wspomina, że acetaminofen, zażywany w zbyt dużych dawkach, może spowodować bardzo poważne uszkodzenia wątroby, mogące nawet zakończyć się śmiercią.

Inne zmiany są zresztą przewidywane na rok 2012, ponieważ producent planuje przyjrzeć się ponownie posologii swojego zwykłego produktu, Tylenolu, tak samo jaki i innym lekarstwom, zawierającym acetaminofen.


A w Kanadzie?

Maksymalna zalecana dzienna dawka dla Tylenol Extra Fort nie zmieni się w Kanadzie. W 2009 roku, agencja Sante Canada przeprowadziła swoje własne badania dotyczące lekarstw sprzedawanych bez recepty, w tym acetaminofenu.

W przeciwieństwie do amerykańskiej agencji Food and Drug Administration (FDA), agencja kanadyjska nie przyjrzała się swoim zaleceniom. Jednakże, agencja Sante Canada dorzuca, do norm na etykietkach, ostrzeżenie dotyczące potencjalnych zagrożeń.

W styczniu 2011 roku, agencja Sante Canada wskazywała w komunikacie, iż będzie śledzić nowe dane odnośnie nieszkodliwości acetaminofenu, włączając w to także dane używane przez amerykańską agencję Food and Drug Administration, zanim zdecyduje, czy należy podjąć inne działania, aby chronić zdrowie i bezpieczeństwo Kanadyjczyków.

Komentarze do: Tylenol Extra Fort: maksymalna dawka zredukowana w Stanach Zjednoczonych

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz